Jakie ogrodzenie dla pawi

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Jakie ogrodzenie dla pawi

Postprzez gal.anonim » Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 11:04

Witam,
zastanawiam się czy jesli mam działkę ponad 30 arów ogrodzona siatka na wysokość około 170 cm to czy wystarczy aby nie odleciały, czy musze zrobić wyższe zabezpieczenie?

Jak byłem mały pamietam, że w lokalnej jednostce wojskowej hodowano pawie i chodzily luzem a ogrodzenie było raczej standardowe.

Z góry dzieki za pomoc
gal.anonim
 
Posty: 11
Rejestracja: Niedziela, 02 Styczeń 2011 13:51
Miejscowość: Nowy Sącz

Re: Jakie ogrodzenie dla pawi

Postprzez Karramba » Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 12:48

Witaj galu anonimie! Pawie to ptaki, które przywiązują się do domu, właściciela, podwórka, dlatego z jednostki nie uciekały. Natomiast ogrodzenie wysokości 170 cm i tak przefruną i nie będzie stanowiło dla nich żadnej zapory. Po prostu najlepiej kupić mniejsze trzymać trochę w zamknięciu, oswoją się i nie będą uciekały, nawet jeśli wyfruną poza domostwo to wrócą do miejsca, które znają. U mnie pawie sypiają na drzewie, dachu szopki to jest wysokość kilku metrów i swobodnie tam podfruwają. Nawet jeśli podetniej im skrzydła do pędą podskakiwać i podfruwywać dość wysoko. Dlatego najpierw oswoić a potem trzymać normalnie.

Jednak pawie to ptaki, które bardzo często są kradzione i wysokie ogrodzenie jest konieczne a poza tym trzeba na nie uważać!!!
Karramba
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 12:41

Re: Jakie ogrodzenie dla pawi

Postprzez gal.anonim » Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 13:49

Tzn na złodzieja mam sposób :) Po ogrodzeniu biega sobie piesek :) Mam nadzieje że nie będzie problemu jak obok pawi będzie sobie biegał piesek :)

Pies jest szkolony więc nie powinien im robic krzywdy :)

Jak myslisz czy dla pawi bedzie to jakiś powazny problem ?
gal.anonim
 
Posty: 11
Rejestracja: Niedziela, 02 Styczeń 2011 13:51
Miejscowość: Nowy Sącz

Re: Jakie ogrodzenie dla pawi

Postprzez Karramba » Wtorek, 04 Styczeń 2011 13:35

Nie pies nie będzie problemem dla pawi, będzie dla nich członkiem podwórkowej rodziny;-) Pawie oswajają się ze wszystkimi elementami swojego otoczenia. U mnie biega wszystko pies, kury pawie, perliki, koty, króliki- wesoła brygada;-)
Karramba
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 12:41

Re: Jakie ogrodzenie dla pawi

Postprzez Jajo15 » Wtorek, 04 Styczeń 2011 18:29

Mam pytanie czy bażąnty mogą mieć mało światła ? jesli bede im oswietlal jeszcze lampą i czy mogą być n abetonie ?prosze o szybką odpowiedź
Jajo15
 
Posty: 4
Rejestracja: Wtorek, 04 Styczeń 2011 18:22

Re: Jakie ogrodzenie dla pawi

Postprzez gal.anonim » Środa, 05 Styczeń 2011 11:03

A jak sie maja lisy do pawi ? Są wystarczająco duże jak na lisa ? Boje sie że nie :( Kuna powinna być chyba zbyt mała dla nich aby stanowic zagrożenie. natomiast lisy, które maja nory w okolicy chyba moga być problemem.
gal.anonim
 
Posty: 11
Rejestracja: Niedziela, 02 Styczeń 2011 13:51
Miejscowość: Nowy Sącz

Re: Jakie ogrodzenie dla pawi

Postprzez jozik59 » Czwartek, 06 Styczeń 2011 17:17

kolego kuna ci zadusi nawet strusia jak będzie chciała . I możesz sie martwić także o kune.... :wink: .
jozik59
 
Posty: 49
Rejestracja: Czwartek, 30 Grudzień 2010 22:59


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany