Nowy inkubator

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Nowy inkubator

Postprzez Woliera » Czwartek, 23 Grudzień 2010 14:13

Powoli czas pomyśleć o przyszłorocznych lęgach, bo niby czasu jeszcze dużo, a jak później wychodzi wszystko robi się na ostatnią chwilę. Najgorsze jest to że muszę zakupić nowy inkubator.

Ten co mam to inkubator z drewna firmy Fest, niestety bardzo wielki klekot, 2 sezony i muszę go wystawić na allegro bo już następnego sezonu nie wyciągnie, tak to wystawie od złotówki niech sobie ktoś go kupi.

Myślałem nad inkubatorem Octagon z pełną kontrola wilgotnosci, jest troche mały ale ja taki potrzebuje, wydam coprawda ponad tyś. złotych ale same pochlebne opinie słyszałem. Czy możecie mi coś doradzić.
Woliera
 
Posty: 17
Rejestracja: Piątek, 15 Październik 2010 13:42

Re: Nowy inkubator

Postprzez młody » Poniedziałek, 27 Grudzień 2010 22:07

Fakt drewniane inkubatory Festa to jeszcze nic dobrego o nich nie słyszałem. Octagony to klasa światowa ale bardzo drogie, miałem kiedyś porzyczony od kolegi DX 40 poprostu rewelacja. Al na taki inkubatorek to trzeba już wydać ponad 1000zł, ale jak masz kase to nie warto się zastanawiać. Takie inkubatory używają ogrody zoologiczne gdzie nie mam miejsca na pomyłkę i straty lęgów.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Re: Nowy inkubator

Postprzez zielony » Wtorek, 28 Grudzień 2010 13:41

Witam, też interesuję się nowym inkubatorem. Potrzebuję czegoś niezbyt dużego, na około 20-30 jaj kurzych, będę kluł bażanty i przepiórki. Chciałbym coś dobrego, mogę wydać trochę kasy ale chcę kupić coś sensownego. Proszę o rady, ten OCTAGON będzie dobry??
zielony
 
Posty: 5
Rejestracja: Wtorek, 07 Grudzień 2010 14:08

Re: Nowy inkubator

Postprzez Kazik52 » Czwartek, 30 Grudzień 2010 13:39

ja kupiłem sobie w zeszłym roku ten Octagon w sklepie internetowym i jest super. Dobrze mi się klują- perliczki, kury troszkę bażanta. Jest mały, cichy i energooszczędny. Dla mnie taki inkubatorek to rewelacja.
Kazik52
 
Posty: 6
Rejestracja: Środa, 15 Grudzień 2010 14:27

Re: Nowy inkubator

Postprzez kogut » Niedziela, 02 Styczeń 2011 18:07

Angoielskie Octagony to jedne z najlepszych inkubatorów na rynku, dostaniesz je np w ofercie hodowlany.pl. Jest to stosunkowo drogi sprzęt ale moim zdaniem nie ma sobie równych. Nawet te Włoskie się nie umywają,
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Re: Nowy inkubator

Postprzez daniel567 » Wtorek, 15 Luty 2011 12:36

Potrzebny ci będzie:: kartonowe pudełko (prostokąt), kabel grzejny 25w 230v, jakaś wata albo styropian.
Kabel przymocuj do dna taśmą izolacyjna. Kabel ma biec spiralnie np. od góry do dołu lub od boku do boku. Częśc kabla przy wyjściu na zewnątrz musi zwisac na ściance, ale przymocowany taśmą izolacyjną. Na koniec połóż na kabel styropian lub watę ale tak żeby nie zakrywac całej powierzchni, przynajmniej dwa centymetry muszą zostac, zapewni to wentylacje pod podłożem.

Na dłużym boku pudełka wywier trzy otwory o średnicy 2cm, a na krótszym boku dwa otworki. A z umeblowaniem inkubatora rób co chcesz jeżeli pojemniczek z wodą musi stac solidnie żeby się nie wylała i nie zamoczyła kabla. No i na pewno przyda się jakiś termometr.
daniel567
 
Posty: 1
Rejestracja: Sobota, 12 Luty 2011 18:17


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany