Projekt domu wraz z projektem woliery

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Projekt domu wraz z projektem woliery

Postprzez piniek » Środa, 22 Grudzień 2010 0:25

Witam,

W przyszłym roku na wiosnę rozpoczynam budowę domu. Dom budował będę na dzialce 35 arów. Znalazłem bardzo fajne biuro projektowe, które specjalizuje się w projektowaniu ładnych i oryginalnych domów. Tutaj można obejrzeć wykonane przez nich projekty domów . Projekt domu, który ja wybrałem to widczny tam "dom z okiennicami".
Biuro zgodziło się w cenie zaprojektować pod fason mojego projektu wolierę dla bażantów. Chcę hodować tam kilka gatunków bażantów, między innymi bażanty złote, królewskie, diamentowe i oczywiście obrożne. Może jak się kiedyś uda to również jakieś tragopany.
Woliera będzie stała około 15 metrów od domu, na wprost do bramy głównej podwórza. Będzie więc stała w reprezentacyjnej części podwórza i taką też funkcję będzie pełnić, dlatego musi być na prawdę ładna.
I tutaj drodzy hodowcy prośba do Was o pomoc. Jakoże dopiero będę zaczynał poważniejszą zabawę w hodowle bażantów, potrzebuję do projektu wolieru informację na temat tego z czego taka woliera powinna zostać wykonana, ile trzeba przewidzieć miejsca dla każdego z wyżej wymienionych gatunków ptaków. Czy część murowana powinna być ocieplona. (Z teg co wiem w gołębnikach stosuje się na przykład ogrzewanie podłogowe) Woliera podzielona będzie na częśc murowaną i osiatkowaną w stosunku myślę 2/3, przy czym część osiatkowana wolier będzie właśnie przodem do wjazdu.
O ile wiem, jak powinna wygląda woliera zewnętrzna to przydatne będą mi wszelkie informacje na temat tego co powinno znaleźć się w wolierze wewnętrznej w murowanej części. Jak ją wykonać.

Będę wdzięczny za każdą pomoc i radę.
piniek
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 02 Grudzień 2010 20:39

Re: Projekt domu wraz z projektem woliery

Postprzez kogut » Środa, 22 Grudzień 2010 8:12

Skoro chcesz tak sobie wszystko dokładnie od podstawa, to popros tego architekta niech Ci narysuje kilka kresek, wizualke jakąś zrobi i gotowe. Jak bierzesz u niego dom to powinien Ci to za darmo zrobić.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Re: Projekt domu wraz z projektem woliery

Postprzez piniek » Środa, 22 Grudzień 2010 22:05

No tak, to on też mi to narysuje tak jestem z nimi umówiony. Tylko, że oni projektują domy a z projektem woliery nie mieli jeszcze zasadniczo do czynienia. Sam wygląd elewacji i ogólnie wygląd zewnętrzny to ja już z nim dopasuję, tylko muszę im powiedzieć, że na przykład dach ma być ocieplany, okno powinno być od zachodu albo od wschodu, albo wogóle nie powinno być.
Ehmm, projekt domu to przy tym pikuś, jak tak sobie patrzę....

Wiele rzeczy już wiem, np. gdzie zrobić wewnątrz przyłącze, ale tak sobie myślę, że może kiedyś zrobiłbym automatyczne podawanie paszy. Często wyjeżdżam na dłuższy czas i może w przyszłości takie rozwiązanie okaże się najbardziej sensowne. Chcę zrobić to tak, żeby było na prawdę fajne.
piniek
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 02 Grudzień 2010 20:39


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany