praca na farmie bazantów

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

praca na farmie bazantów

Postprzez ewka » Czwartek, 30 Listopad 2006 13:29

hej! Ja pracuje w Anglii na farmie bazantów i musze przyznac ze praca ta mnie zafascynowala. Jestem zootechnikiem ale zawsze myslalam ze najgorsze co mogloby mnie spotkac w pracy zawodowej to praca przy jakimkowliek ptactwie. I wiecie co? mylilam sie. Jest co cudowne zajecie i daje mi poczucie pelnego zadowolenia. I mimo ze jest ciezko bo w sezonie mamy nawet 40 tys ptakow codziennie do wyzywienia to jest to swietne zajecie. Zastanawiam sie jak takie farmy wygladaja w polsce i czy w ogole jest mozliwosc znalezienia na nich jakiejs pracy, jak duze sa hodowle itd. Pozdrawiam :lol:
ewka
 
Posty: 1
Rejestracja: Czwartek, 30 Listopad 2006 13:11

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 30 Listopad 2006 16:05

Cześć! Ewka, nie orientuje sie co do ferm, ale zdaje mi się że w polsce
( jeśli chodzi Ci o bażanta łownego) przeważają hodowle, takie jak ta na której forum sie znajdujemy, dużo jest hodowli hobbystycznych, ale na takich pracy nie znajdziesz :/. Są też OHZ-y ale te prowadzą myśliwi, także tam może być ciężko o prace, chociaż może zootechnik by im się przydał ;) Moim zdaniem, jeśli ktoś zakłada hodowle to raczej sam daje sobie rade albo robi to z kimś z rodziny bratem, siostrą czy przyjacielem.
Alternatywą jest założenie własnej hodowli :)
Pozdrawiam
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez kogut » Czwartek, 30 Listopad 2006 17:35

40 tyś. bazantów na 1 fermi to musi wygladać imponująco. Jeżeli idzie to po lini twoich zainteresowań to praca musi być naprawde ciekawa, aczkolwiek tak jak sobie mysle karmić tyle przybdku. Tak sobie odrazu licze ze taka liczba ptaków z je dziennie przynajmniej 2tony paszy, jest co nosić w wiaderku :?
Nie wiem czy w Polsce są takie duze fermy, pewnie jeszce nie ale w przyszłości. Z tego co wiem to powyżej 10 tys sztukto raczej nikt nie podskoczy.

A wiesz pukic co to w Polsce takimi hodowlami zajmuja się rodzinnie.

Naprawde jestem zainteresowany jak to wyglada, jak to jest zorganizowane itp. itd. Jeżeli zanjdziesz troche czasu to napisz jak tam wyglaa i el hektarów pod siatką, jakieś porady, jakich siatek uzywają, jakich inkubatorów itp.
Pozdrowionka
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Admin » Czwartek, 30 Listopad 2006 22:55

Z tego co mi wiadomo nie ma w Polsce fermy równej tej na jakiej pracujesz. Jedynym słusznym rozwiązaniem wydeje się być to zaproponowane przez Maćka. Trzeba się samemu brać za hodowle!
Miło by było usłyszeć od kogoś z pierwszej ręki jak to wygląda na Wyspach....
Admin
Good
 
Posty: 27
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 11:10
Miejscowość: Klon

praca na fermie

Postprzez Piotrek.,. » Czwartek, 07 Grudzień 2006 18:49

są takie fermy w Polsce - prowadzę fermę w której produkcja w pełnym cyklu to ponad 10000 tyś bażantów - :)
Pozdrawiam
Piotrek.,.
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 07 Grudzień 2006 18:40

Postprzez Wiciu » Czwartek, 07 Grudzień 2006 23:01

Piotrek... A ilu zatrudniacie pracowników na umowę o pracę?
Wiciu
 
Posty: 11
Rejestracja: Poniedziałek, 25 Wrzesień 2006 20:14

Postprzez kogut » Piątek, 08 Grudzień 2006 9:06

Wiciu troche zgryźliwie ale prawdziwie. Myślę, że ewce chodziło nie o tyle o liczbę hodowanych bażantów ile o organizacje. Znalazło by się pewnie przynajmniej kilka ferm, które hodują większą ilość bażantów np. właściciele www.bazanty.pl , jednak ile z nich nei jest zorganizowana tak by zatrudniać pracowników to nie wiem, myślę właśnie ze o to chodziło ewce.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Piotrek.,. » Piątek, 08 Grudzień 2006 13:29

na fermie zatrudniam 6 osób każda ma umowę o prace i jeszcze jedna sprawa wpisałem 10000 tyś - zabrakło jednego zera ferma produkuje sto tysięcy bażantów rocznie - woliery zajmują 20 ha

Pozdrawiam :)
Piotrek.,.
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 07 Grudzień 2006 18:40

Postprzez Wiciu » Piątek, 08 Grudzień 2006 14:42

A to przepraszam, zwracam honor.

Widziałem, że użytkownik "Kudłaty" potrzebuje-szuka materiałów do pracy dyplomowej. Myślę że byłby sie ucieszył z Waszej pomocy.
Wiciu
 
Posty: 11
Rejestracja: Poniedziałek, 25 Wrzesień 2006 20:14

do Ewki

Postprzez Iza » Poniedziałek, 05 Luty 2007 19:19

Czy moglabyś trochę bardziej rzeczowo opisać na czym polega hodowla bazantów na fermie?
Jaki sposób hodowli preferują Anglicy?
W jaki sposob rozwiazany jest odchów piskląt, młodzieży i dorosłych ptaków, czy w budkach, czy w budynkach? No i chyba najważniejsze: jak cel ma ta hodowla?: na polowania, sprzedaż komercyjna, mięso...
pozdrawiam,
Iza
Iza
 
Posty: 12
Rejestracja: Środa, 27 Wrzesień 2006 21:11
Miejscowość: Zielona Góra


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany