Jak rozrużnić wiek u Łownych

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

Jak rozrużnić wiek u Łownych

Postprzez zigi69 » Niedziela, 12 Grudzień 2010 18:14

Witam mam problem ponieważ mam w jednej wolierze stadko zarodowe bażantów łownych wraz z młodymi i chciałbym oddzielić teraz młode od starych i jeśli chodzi o koguty to rozpoznaje starego koguta od młodych ale problem mam z kurami. Kury były zaobrączkowane jednak jedna kura zgubiła obrączkę i teraz nie mogę jej odróżnić od tych młodych kurek bo wyglądają identycznie. Może wie ktoś jak odróżnić teraz starą kurę od młodej proszę o pomoc??
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Jak rozrużnić wiek u Łownych

Postprzez kogut » Poniedziałek, 13 Grudzień 2010 21:09

Odróżnienie kury jest chyba nie możliwe. Zawsze słyszałem że wprawny hodowca może odróżnić. Ja choduję bażanty już prawie 10 lat i nie daje rady. Nie ma dla mnie znaków szczególnych aby takie kury rozpoznać. Może jak bym wziął starą i młodą do ręki to z jakimś % pewności bym wskazał starszą. po kolrze skóry budowie. Ale to tylko takie domysły.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Re: Jak rozrużnić wiek u Łownych

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 13 Grudzień 2010 21:12

No właśnie tak zamierzam zrobić porównywać je trzymając w ręce, choć miałem nadzieje ze jest jeszcze jakiś inny sposób.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Jak rozrużnić wiek u Łownych

Postprzez xwiatr » Niedziela, 19 Grudzień 2010 21:11

O tej porze roku to już nawet po wadze chyba nie odróżnisz. Ptaki nabierają masy na zimę i o tej porze roku wszystkie kurki powinny już ważyć mniej więcej jednakowo, a przynajmniej nie jest powiedziane, że cięższa kura to będzie starsza. Spróbuje porównać je po ubrawieniu, młoda kurka powinna mieć nieco inny (bardziej rdzawy) odcień piór na szyi. Oczywiście pod warunkiem, że te bażanty sę tego samego podgatunku.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Re: Jak rozrużnić wiek u Łownych

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 20 Grudzień 2010 16:02

No to są rodzice z młodymi. A co do ciężaru to rzeczywiście nie da się po tym odróżnić, tak jak xwiatr napisał starłem się po ubarwieniu odróżnić ale także po zachowaniu starsze kury były bardziej płochliwe i miały swoje hmm określone zachowanie w momencie gdy czuły się zagrożone i myślę ze udało się osiągnąć cel
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany