bazant x kogut ?

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

bazant x kogut ?

Postprzez mate19 » Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 15:41

witam ostatnio dostałem 3 jajka bazanta i teraz już wiem że tylko z 1 wykluje sie pisklak i tak sie zastanawiam jeśli będzie to kurka to czy zwykły kogut będzie w stanie zrobić małe baża.... właściwie sam nie wiem co, czy jaja będą czyste? ktoś już tak próbował ?
mate19
 
Posty: 1
Rejestracja: Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 15:35

Re: bazant x kogut ?

Postprzez rapit » Sobota, 04 Grudzień 2010 18:56

No cuda się zadrzają, delikatnie mówiąc wybryki na tury się zdarzają. Miałem okazje widzieć krzyzówkę kury domowej pokrytej przez samca bażanta mongolskiego. Wyszła hybryda w sensie teoretycznym i wizualnym, tak brzydkiego ptaka jeszcze nie widziałem. Moim zadniem powinno się unikać tego typu eksperymentów.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Re: bazant x kogut ?

Postprzez bronia » Poniedziałek, 06 Grudzień 2010 11:33

Mate19 daj spokój z takimi ekseprymentami. Niektórzy hodowcy tak sobie krzyżują różne kurki i takie brzydactwa z tego wychodzą, że aż starch. Później ani człowiek na podwóku nie może na to patrzeć ani gdzieś sprzedać, tylko rosół pozostaje i to też nie zawsze smaczny. A jak się chce kupić później ptaki to wychodzi, że bez mieszanki trudno coś znaleźć, bo ten kto raz spróbował od razu chce się tych "stworów" pozbyć i w ten sposób coraz mniej czystych rasowo ptaków na rynku.
Osobiście sądzę, że powinno być to zakazane.
bronia
 
Posty: 21
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Listopad 2010 10:55


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany