Inkubator domowy, jaki wybrać

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Inkubator domowy, jaki wybrać

Postprzez piniek » Czwartek, 02 Grudzień 2010 20:46

Witam,

Wiem, że takie tematy już były tysiące razy, ale szukałem po internecie, ale niegdzie nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Bo chce kupic inkubator i inkubować w nim różne jaj, tzn. raz od bażantów (mam 1 stadko) raz od kur zwykłych żeby mamie wykluć, żeby nie trzeba było kupować albo na przykłąd od gęsi.
Wiem już, że najlepiej żeby miał automatyczne obracanie jaj, ale narazie nie będę miał kasy na taki luksus, więc chciałbym najpierw spróbować o ręcznym obracaniu jaj, potem chciałbym żeby się dało dokupić na przykład takie coś co te jaja będzie samo obracało, tylko czy taki inkubator się da kupić. Tak żeby sobie go można było rozbudować.
Tak chciałbym 40-50 jaj kur. Czy ktoś może coś polecić? Będzie fajnie jak ktoś mi doradzi, bo szukałem wszędzie i cały czas nie mogę znaleźć.
piniek
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 02 Grudzień 2010 20:39

Re: Inkubator domowy, jaki wybrać

Postprzez karamba » Piątek, 03 Grudzień 2010 11:45

Hej, z czystym sumieniem polecam ci sklep internetowy infermo.pl. nawt gdzies tutaj widziałam jego reklamę. Ja kupiłam tam fajny inkubatorek ale juz z automatyką. Czy są jakieś inne, z możliwością rozbudowy nie wiem, zadzwoń, zapytaj;-)
karamba
 
Posty: 2
Rejestracja: Piątek, 03 Grudzień 2010 11:40

Re: Inkubator domowy, jaki wybrać

Postprzez Przepióreczka » Piątek, 03 Grudzień 2010 11:54

Ja kupiłam w zeszłym roku mężowi pod choinkę;-) inkubatorek MES 36, firmy nie pamiętam. To jest urządzonko na ok. 36 kurzych jaj. Nie mam automatycznego obracania jaj ale wiem, że można dokupić. Nieźle się sprawdził, ptaki się ładnie kluły. Nie pamiętam gdzie go kupiłam ale na pewno znjadziesz w necie. Pozdrawiam
Przepióreczka
 
Posty: 3
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Listopad 2010 11:07


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany