Znoszenie jaj przez kurki

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Znoszenie jaj przez kurki

Postprzez Maciek » Piątek, 05 Styczeń 2007 17:01

Witam!
Mam pytanie ile kurka znosi jajek średnio na dzień czy na dwa, bo wyczytałem że kurka znosi najczęściej jajka co drugi dzień, czy da się określić ile ich zniesie ??
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez Piotrek.,. » Sobota, 13 Styczeń 2007 22:18

1 jajko co 2 dzień
Piotrek.,.
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 07 Grudzień 2006 18:40

Postprzez rapit » Sobota, 13 Styczeń 2007 23:26

Tak to się zgadza średnio to tak wychodzi, ale zalezy od wielu czynników pogody, pokarmu jakim karmisz i pewnie wielu innych czynników. U mnie średnio to tak wychodzi 1 co 2 dzień, czasmai 2 na 3 dni.
W zeszłym roku miałem średnio 37 jajek na kurke w całym sezonie.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez bażant » Wtorek, 30 Styczeń 2007 18:19

witam. Zgadzam się z tym że kurka znosi jajo co drugi dzien. Chociaż mi zdarzyło sie że w jeden dzień zniesła dwa jaja. W tamtym roku zniosła mi ok. 60 jaj.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

do bażanta

Postprzez Iza » Poniedziałek, 05 Luty 2007 12:54

Witam,
to co napisałeś "zdarzyło sie że w jeden dzień zniesła dwa jaja" jest fizjologicznie niemożliwe, ponieważ tworzenie jaja w jajowodzie u drobiu trwa około 23-24 godzin. Zatem kurka bażancia nie może znieść wiecej jak 1 jajko dziennie.
pzdr
Iza
 
Posty: 12
Rejestracja: Środa, 27 Wrzesień 2006 21:11
Miejscowość: Zielona Góra

Postprzez Przepiór » Poniedziałek, 05 Luty 2007 13:05

ad Iza
Co do końca to nie mogę się zgodzć z Tobą, wprawdzie na bażantach sie zbytnio nie znam ale jestem aktualnie zaangazowany w pozyskiwanie wiedzy na temat przepiórek. Oczywiscie co do bażantów nie mam żadnej wiedzy ani pewności jednak rozmawiałem już z wieloma hodowcami którzy zgodnie ztwierdzili, że jak przepiórką zapewni się dobre warunki to jest mozliwośc uzyskania 3jajek na 2 dni, nie wiem jakie to ma przełożenie na bażanty ale...

Co do bażantów to też podsłyszałem ze dobrym wynikiem jest 2 jajka na 3 dni co wpełni zgadza się z tym co napisałaś.
Przepiór
 
Posty: 9
Rejestracja: Czwartek, 25 Styczeń 2007 14:47
Miejscowość: Koszalin


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany