Wróble!!

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Wróble!!

Postprzez Kolaska » Niedziela, 07 Listopad 2010 13:53

Proszę pomóżcie. Nie mogę sobie z nimi poradzić. Załatwiają się gdzie po padnie. Czy znacie sposoby aby je odstraszyć?
Kolaska
 
Posty: 9
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 10:09
Miejscowość: Kozłów

Re: Wróble!!

Postprzez mark » Niedziela, 07 Listopad 2010 16:43

Sprecyzuj swoje pytanie o co Ci chodzi. Wróble łazienek raczej nie mają.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: Wróble!!

Postprzez Woliera » Środa, 10 Listopad 2010 22:51

Co Ci wróble przeszkadzają, przecież to są takie same ptaszki jak bażanty. Wróbli jest coraz mniej i myślę że powinnismy zacząć je chronić. Kiedyś wróbli pod dachami w strzechach było bardzo duzo, świergot był wszechobecny, teraz coraz trudniej spotkac wróbla.
Woliera
 
Posty: 17
Rejestracja: Piątek, 15 Październik 2010 13:42

Re: Wróble!!

Postprzez Kolaska » Piątek, 12 Listopad 2010 10:59

Przed wolierami mam drzewka ozdobne i od jesieni aż do wiosny te ptaszyska tam przylatują i się załatwiają. Mam odstraszacz ptaków ale nie chce go używać żeby bażantów nie straszyć .
Chciałem się dowiedzieć jak się ich pozbyć na inne sposoby.
Kolaska
 
Posty: 9
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 10:09
Miejscowość: Kozłów

Re: Wróble!!

Postprzez młody » Wtorek, 16 Listopad 2010 9:57

Jest jeden pewny ekologiczny sposób. Załatw sobie pióra jastrzeębia i pozawieszaj je na drzewku które obsiadane jest przez wróble. Bazanty szybko sie przyzwyczają i nie będą na to zwracać uwagi, a wróble szybko się wyprowadzą.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Re: Wróble!!

Postprzez Grześ » Środa, 17 Listopad 2010 6:43

Witam
miałem ten sam problem z wróblami
przyczyną były zbyt duże oczka siatki w wolierze wróble zrobiły sobie z niej stołówkę
były ich setki drzewko przed wolierą było białe od odchodów założyłem siatkę z mniejszymi oczkami i mam spokój bażanty potrzebują o połowę mniej karmy a wróble dokarmiam tylko zimą.
a co do populacji wróbli to bynajmniej w naszym rejonie nic im nie zagraża są ich tysiące.
Grześ
 
Posty: 92
Rejestracja: Środa, 03 Styczeń 2007 0:27
Miejscowość: Woj.Śląskie


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany