Pomocy !!!!!!!!!

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

Pomocy !!!!!!!!!

Postprzez dulux » Czwartek, 08 Lipiec 2010 10:21

Witam przybyłem tu do was z nie lada problem.
Mieszkam koło łąki na której żyje kilka dzikich bażantów.
Dziś rano moja kotka upolowała malutkiego bażancika , naszczęście rodzicom udało się go uratować. I teraz pytanie co mamy dalej z nim robić nie zabardzo go wypuszczać na łąkę, bo w takiej gęstwinie i na takim terenie mało prawdopodobnie znajdzie gniazdo. Myśleliśmy o od chowaniu go ale tez mamy problem jak go oswoić, by przynajmniej jadł.

POMOCY skoda takiego malucha !!!!!!!!!
Za jakiekolwiek informacje serdecznie dziękuje :]
dulux
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 08 Lipiec 2010 10:13

Postprzez konrad1015 » Czwartek, 08 Lipiec 2010 12:40

daj mu kasze pokruj może dzownice ale jakieś chodzące robaki i zrób mu mała worierkie ja masz miejsce tylko zrób dach i wkop krawęzniki jak była by wolierka na dworze ale na noc zabieraj do domu a jak miłby jakieś 7-8 tygodni to zosttaw tak go a jak będzie miał kolo 10-11 tygodni wypusć alboo sprzedaj ale lepiej wypusc :roll:
konrad1015
 
Posty: 25
Rejestracja: Sobota, 19 Czerwiec 2010 13:08
Miejscowość: pobiedziska

Postprzez dulux » Czwartek, 08 Lipiec 2010 18:45

Już po nim. Przez cały dzień chodził po klatce i piszczał, a własnie przed chwilą umarł. Wpierw zamknął oczy i się położył , chcieliśmy go docuci i jakoś nakarmić bo wcześniej wo gule nam się nie udawało, użyliśmy żółtka ( chyba dobry wybór ??? ) ale i tak nic się nie udawało nam go nakarmić przez jakiś czas z zamkniętymi oczami otwierał pyszczek jakby chciał piszczeć. A potem otwarł oczy i jeszcze dawał przez krótka chwile odruchy ale nie otwierał pyszczka. Az wreszcie przestał cokolwiek robić.......... próbowaliśmy wyczuć jakieś ruchy klatka piersiowa lub bicie serca ale nic a nic :[:[:[ jestem taki cenz! zdołowany ( sorki za słownictwo ale chyba zrozumiecie)....
dulux
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 08 Lipiec 2010 10:13

Postprzez konrad1015 » Piątek, 09 Lipiec 2010 17:57

przykro mi :cry:
konrad1015
 
Posty: 25
Rejestracja: Sobota, 19 Czerwiec 2010 13:08
Miejscowość: pobiedziska

:(

Postprzez lolek9898 » Poniedziałek, 12 Lipiec 2010 8:33

Witam!!! :(
Szkoda bażancika,ale to nie twoja wina ty chciałeś mu pomóc.To są przawa natury potrzebował więcej ciepła rodziców niż człowieka.

2 tygodnie temu miałem taki sam przypadek ale z kosem.

PRAWA NATURY!!!
lolek9898
 
Posty: 26
Rejestracja: Środa, 21 Październik 2009 17:56
Miejscowość: Borzęcin

Postprzez Dawid251997 » Czwartek, 05 Sierpień 2010 13:16

dulux napisał(a):Już po nim. Przez cały dzień chodził po klatce i piszczał, a własnie przed chwilą umarł. Wpierw zamknął oczy i się położył , chcieliśmy go docuci i jakoś nakarmić bo wcześniej wo gule nam się nie udawało, użyliśmy żółtka ( chyba dobry wybór ??? ) ale i tak nic się nie udawało nam go nakarmić przez jakiś czas z zamkniętymi oczami otwierał pyszczek jakby chciał piszczeć. A potem otwarł oczy i jeszcze dawał przez krótka chwile odruchy ale nie otwierał pyszczka. Az wreszcie przestał cokolwiek robić.......... próbowaliśmy wyczuć jakieś ruchy klatka piersiowa lub bicie serca ale nic a nic :[:[:[ jestem taki cenz! zdołowany ( sorki za słownictwo ale chyba zrozumiecie)....

Trzeba było go od razu wypuścić z powrotem na łąkę .Znalazł by kure z resztą młodych.Itak nie dało by sie go oswoić bo jak żył na wolności to nie przyzwyczai sie do klatki.Tylko zamęczyłeś bażanta na śmierć.Większość ludzi gdy znajdzie bażanta to próbuje go oswoić a itak sie nie da i potem są wiadome skutki.Ptaki umierają z głodu bo nie :!: jedzą,mają zawał ze strachu albo rozbijają sie o pomieszczenie w którym są :x
P.S>Jeśli masz np.wolierę albo jakiś duży chlew to kup sobie na jakiejś giełdzie parę bażantów i je choduj :D
Dawid251997
 
Posty: 52
Rejestracja: Piątek, 28 Maj 2010 18:14
Miejscowość: Cyprzanów


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany