Problem

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Problem

Postprzez Kolaska » Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 10:20

Moje bażanty bananowe i diamentowe zniosły na wiosnę jajka. No więc za bardzo nie chciały na nich siedzieć więc włożyłem jajka do inkubatora.
Z prawie 25 jajek wylęgło się 20. No więc wszystko szło świetnie aż po 3 tygodniach zdechł mi pierwszy bażant. Cały dzień chodził taki osowiały a w nocy zdechł.I wtedy się zaczęło. i tak co dzień traciłem po jednym. Podawałem im witaminy. Miały ciepło gdyż trzymałem je pod kwoką.W klatce miały czysto. Po 12 dniach miałem po bażantach .
Co mogę zrobić by w przyszłym roku taka sytuacja się nie zdarzyła? :cry:
Kolaska
 
Posty: 9
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 10:09
Miejscowość: Kozłów

Postprzez konrad1015 » Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 12:25

moze jakaś choroba ich dopadła ja osobiscie wkładałem pod gołąbki pocztowe ale tylko dwa jajka i jak sie wyleża i osusza to wkładam pod sztuczną kwoke ja kupiłem bażanty kwietniu i znosiłe jeszcze jajka wiec podłozyłem pod gołabki ale z 20 jajek wylęgły sie tylko 5 z tego jeden zmarł na wieczur tez był oswojały w dzien a jeden się utopił :cry: a teraz mam kurki liliputki i będe podkładał :o
konrad1015
 
Posty: 25
Rejestracja: Sobota, 19 Czerwiec 2010 13:08
Miejscowość: pobiedziska

Postprzez Dawid251997 » Wtorek, 03 Sierpień 2010 11:20

To nie jest żadna choroba :x .Ja też miałem w tym roku taką sytuację.Do inkubatora włożyłem 34 jajka od baż.łownego i wykluło sie tylko 9 a reszta sie udusiła :cry:.W tym 1 miał krzywe nogi i zdechł po dwóch dniach,a reszta po tygodniu.Codziennie jeden. :(.Myślę że jest to wina zbyt małej wilgotności w inkubatorze lub zbyt wysokiej temperatury.Ja nie polecam inkubatorów wole podkładać jaja pod kury rasowe lub liliputki.Inkubator nie jest rozwiązaniem. :?
Dawid251997
 
Posty: 52
Rejestracja: Piątek, 28 Maj 2010 18:14
Miejscowość: Cyprzanów


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany