indyki

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

indyki

Postprzez Sara » Niedziela, 16 Maj 2010 10:31

Jestem bardzo :D :D zadowolona , dzisiaj wylęgły się indyki czarne sa super :D . były różne problemy łącznie z tym że kwoka sobie poszła z jajek ,ale miałam drugą . Obawiałam się ze już po jajkach, ale na wszelki wypadek zostawiłam może się nie zaziębiły ,a tu rano coś piszczy jest ich 5 jeszcze trzy się wylegną,na 16maja był termin wylęgu.
Może ktoś wie więcej o karmieniu indyków to proszę o rady ,pierwszy raz mam indyki wiem że sa delikatne. pozdrawiam Sara :P
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Postprzez młody » Wtorek, 18 Maj 2010 3:49

Na początku gratulacje!

Indyki potrzebuja wiecej białka, sugeruję Ci siekanie ugotowanych jajek najlepiej z pokrzywą. To stara tradycyjna karma dla pisklaków jaką znają nasze babcie, ale teraz już rzadko się jej uzywa bo na masową skalę się nie da ale jak ty masz kilka sztuk to sama przyjemność.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez Sara » Wtorek, 18 Maj 2010 17:30

Dzięki ,masz rację ze sama przyjemność karmić co 2godz.i patrzeć jak rosną :D :D . Karmię tradycyjnie jajko krwawnik i troszkę paszy od kurcząt. Poszukanie domowego sposobu to nie lada gratka, przypomniałam sobie że mam stare wydanie Poradnika Gospodarczego 1960r i tam było dokładnie opisane co im dać jeść , miał być serek jajeczny ale ja im daje gotowane jajka , bo powiedziawszy prawdę to nie wiem jak go zrobić. :shock: sara
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany