Problem z inkubatorem.

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Problem z inkubatorem.

Postprzez szubi16 » Piątek, 30 Kwiecień 2010 21:44

Witam, W tym roku mam problem z inkubatorem. Mój inkubator jest na 120 jaj, automatyczny. Na instrukcji piszę temp 37,7 stopni a wilgotność 45-48% Dostosowałem się do tych parametrów. A i tak klucie piskląt wydłuża się o 2-3 dni. Potem nie maja siły wyjść, zrobią dziurkę i muszę im pomagać. A jak się już wyklują to są takie zdechłe.. Chodź rok temu nie miałem z tym problemu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam hodowców.
szubi16
 
Posty: 24
Rejestracja: Piątek, 30 Kwiecień 2010 20:30
Miejscowość: Pomorskie

Postprzez jan12 » Sobota, 01 Maj 2010 12:20

Kolego temperatura nastawu a temperatura na poziomie jajek jest inna nawet jak jest wętylator u mnie jest dwa stopnie różnicy.Więc połórz termometr na jajka i sprawdż jeszcze raz.Ja ustawiam 37,8 jak jest na poziomie jajek.
jan12
 
Posty: 40
Rejestracja: Wtorek, 02 Luty 2010 10:09
Miejscowość: dolny śląsk

Postprzez szubi16 » Niedziela, 02 Maj 2010 13:57

Janie, to na ile ty masz podkręcone na wyświetlaczu? I do ilu Ci wtedy spadła wilgotność? Ja domyślam się od czego mi się to stało. Bo na wyświetlaczu są małe przyciski i ja na początku je naduszałem bo myślałem ze mogę nimi nastawić zegar. A coś widocznie przestawiłem :shock: Jak badałem termometrem w środku to jest 36C chociaż na zegarze jest 37.7C. Nie wiem jak to możliwe.. Gdy nastawiam na zegarze wyższą temperaturę to wilgotność spada. Jeszcze wyłączyłem z prądu i wyciągnełem baterie na kilka minut, z myślą ze się zresetuje. Ale to nic nie dało.
Koledzy, jestem załamany. Proszę o szybką pomoc. Tyle jajek miało się kluć.. wszystko jest już do wyrzucenia. Jeszcze raz, proszę o szybka pomoc, bo nie wiem co mam zrobić. Piszcie do mie na PW, gg- 7440453 Albo poprostu zadzwońcie- 600 408 795. Będę bardzo wdzięczny.
szubi16
 
Posty: 24
Rejestracja: Piątek, 30 Kwiecień 2010 20:30
Miejscowość: Pomorskie

Postprzez szubi16 » Niedziela, 02 Maj 2010 17:58

Już wiem co się stało. Dzwoniłem do Pana co wyprodukował mi inkubator i mówił, że spali się czujnik pomiaru temperatury.. (takie małe g****) hah' Jest mi tak szkoda tych jajek. Ponad 50 sztuk miało się kluć i nic z tego. Ale trudno, w tej branży tak bywa :)
Szubi16
szubi16
 
Posty: 24
Rejestracja: Piątek, 30 Kwiecień 2010 20:30
Miejscowość: Pomorskie

Postprzez szubi16 » Poniedziałek, 03 Maj 2010 10:08

Wie ktoś może jakim urządzeniem da się zmierzyć wilgotność w inkubatorze?? Bo coś czuje, że spalił mi się cały komputerem a nie tylko czujnik od pomiaru temperatury.
Stwierdziłem tak bo widzę, że na szybie skrapla się para. Na wyświetlaczu pokazuje wilgotność 45%.. A na pewno jest więcej.
Ludzie, co czytacie moje posty, proszę Was napiszcie mi co o tym myślicie. Bo forum jest od tego, żeby sobie pomagać a nie tylko wchodzić i czytać. Jeszcze raz, proszę o zarejstrowanie sie, zalogowanie i odpisanie mi. To mogło spotkać każdego z Was. I jak Wy byście się czuli jak by wam nikt nie odpisywał ?? Proszę o pomoc.. Hubert.
Szubi16
szubi16
 
Posty: 24
Rejestracja: Piątek, 30 Kwiecień 2010 20:30
Miejscowość: Pomorskie

Postprzez szuti » Wtorek, 04 Maj 2010 19:24

Witaj. niestety nie jestem jeszcze szczęśliwym hodowca ale bardzo dokładnie słedzę forum i się uczę (na błędach innych)
Niewiem czy Ci pomogę ale ja kupiłbym szybciutko mechaniczny miernik wilgotności (widziałem gdzieś takowy) nie pamiętam dokładnie gdzie ale zajrzyj na strone sklepu hodowlany.
jeszcze jedna rada jak masz już coś kupic to wydaj troszke więcej pieniędzy ale będziesz miał pewnośc że kupiłeś porządny sprzęt

www.hodowlany.pl/i578_Wilgotnosciomierz ... ladny.html

takie coś mierzy bardzo dokładnie i napewno nie zawiedzie i niewiele kosztuje.
A co się tyczy Twojego inkubatora to bym się skontaktował z producentem i zarządał wymiany komputera sterującego skoro nie minął rok to masz prawo do gwarancji.
A tymczasem mierz tęperaturę recznie i dokonaj korekty ze wskazaniem miernika (troche jest z tym zachodu ale bedzie to taniej jak wyrzucic jajka)
szuti
 
Posty: 10
Rejestracja: Wtorek, 06 Maj 2008 21:52
Miejscowość: zgorzelec

Postprzez szubi16 » Środa, 05 Maj 2010 21:30

Ok, dzięki. Niestety nie mam już gwarancji na inkubator bo mam go już trzy lata. Ten miernik do wilgotności już zamówiłem. Jeszcze raz dzięki.
Szubi16
szubi16
 
Posty: 24
Rejestracja: Piątek, 30 Kwiecień 2010 20:30
Miejscowość: Pomorskie


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany