Ogulne rady dla nowego

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Ogulne rady dla nowego

Postprzez docent525 » Czwartek, 22 Kwiecień 2010 20:58

Witam
Mam parkę bażantów łownych (od jesieni) , w klatce ok 1,5m na 1,5m i wysokości tez coś koło tego :) (w budynku)
A teraz pytania:
1. Czy jest możliwe aby te kuraki zniosły mi jaja w takiej klatce? Jeśli tak to kiedy?
2. Czy jaj tych nie będą zjadać?
3. Czym i kiedy je najlepiej karmić aby ewentualnie zniosły jak największą ilość jajek??
docent525
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 22 Kwiecień 2010 20:45
Miejscowość: Zamość

Postprzez szubi16 » Piątek, 30 Kwiecień 2010 20:56

Witaj, woliera jest trochę mała ale na parkę wystarczy. Bażant zaczynają się już nieść. Kurce należy zrobić do tego warunki. A mianowicie: Zrobić gniazdko, Zasłonić je jakimś krzaczkiem, najlepiej Świerkiem. tak aby Samica czuła się jak na wolności. A co do zjadania zniesionych jajek to u mnie też miałem z tym problem. Jeżeli pojawi się to u Ciebie to polecam porozkładać po całej wolierze podkłady lub pin pongi. W tedy Bażanty będą próbować przebić jajeczko i po jakimś czasie sobie odpuszcza. Niektórzy jeszcze preferują spiłowanie dzioba pilniczkiem. Ale to zbyt drastyczny sposób. Aby samiczka zniosła więcej jajek należy podbierać je codziennie z gniazda. Bo jeżeli będzie się je zostawiać to kura zniesie do 10 jaj i usiądzie, a tak można ,,wyciągnąć" nawet do 60 jaj od jednej samiczki. W czasie niesienia można karmić paszą od kur niosek, kukurydzą, pszenicą. Tylko tak aby nie przebiałkować organizmu.
szubi16
 
Posty: 24
Rejestracja: Piątek, 30 Kwiecień 2010 20:30
Miejscowość: Pomorskie

Postprzez docent525 » Wtorek, 04 Maj 2010 10:05

Dzięki bardzo, za odp...
na pewno mi to pomoże :wink:
docent525
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 22 Kwiecień 2010 20:45
Miejscowość: Zamość


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany