wylęg bażantów

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

wylęg bażantów

Postprzez karol » Środa, 24 Styczeń 2007 14:39

Właśni wykluło mi się 7 bażantów, w związku z tym czy ktoś mógłby mi doradzic w jakich warunkach powinienem je trzymać (głównie chodzi mi o temperature), i czym je karmić?
karol
 
Posty: 16
Rejestracja: Wtorek, 02 Styczeń 2007 15:11
Miejscowość: Radlin

Postprzez kogut » Czwartek, 25 Styczeń 2007 9:28

Pisklaki powinienś trzymać w dogodnych warunkach. Pierwsze 3 dni zapewnić im temperature około 36 stopni, potem codziennie zmniejszać o 1 stopień. Tak mówi teroia, w praktyce dajesz im żarówke, i obserwujesz jak skupiają się pod zarówką to znaczy ze jest im za zimno, jak rozkładają sie po kątach to za gorąco. Łatwo dobrać w ten sposób moc żarówki i jej wysokość.

Co do żywienia kup najlepiej pasze, są gotowe mieszanki dla bażantów w każdej zentrali paszowej i każdy chyba producent coś takiego oferuje. Tam już sa zmieszane witaminy i inne niezbędne składniki. Do picia do wody warto domieszywać odrobine preparatów witaminowych, też dostępne u weterynaża lub w sklepie z paszami.

Karol mógłbyś napisać jaka to odmiana bażanta? Jak udało Ci się teraz na zime uzyskać jajka, w jakich warunkach je trzymasz, czy doświetlasz?
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez karol » Czwartek, 25 Styczeń 2007 11:45

Od pażdziernika hoduje pare bażantów Kaukaskich(do końca nie jestem pewien czy to są kaukaskie czy mongolskie), ich woliera znajduje się obok pomieszczenia gospodarczego w związku z czym wykułem małą dziure w ścianie aby w chłodniejsze dni mogły się tam ogrzać. Ponieważ nie chciały wchodzić do środka wieczorami zapalałem im lape w środku na jakąć godzinke, trwało to około miesiąca. W połowie listopada kurka zaczeła znosić jajka, ale nic nie wskazywało na to że będzie na nich siedzieć więc na jajka nasadziłem kwoke no i właśnie zaczeły mi się kluć
karol
 
Posty: 16
Rejestracja: Wtorek, 02 Styczeń 2007 15:11
Miejscowość: Radlin

Postprzez rapit » Czwartek, 25 Styczeń 2007 13:42

Bażanty raczej nie klują się teraz zimą, jednak prawdopodobnie przez to że
1. pogoda była sprzyjająca (brak zimy)
2. Nocowały w pomieszceniu w którym miały ciepło
3. doświetlałeś im troche, czyli dzień był dla nich dłuższy.

Czytałem o takich rzezczach ze na fermach by przedłużyć dzień doświetlają pomieszcenia i kury szybciej niosą. Zresztą podobnie jest przepiórkami. Przepiórki japońskie niosą sie jak jest ciepło i maja wystarczajaco światła. Jeżli wsawi się je do ciepłego pomieszczenia i podłączy swiatło to niosą jajka na okragło.

Jeżeli Karol mogę Ci dać rade to pilnuj aby bażanciki nie przeziębiły się, acha no i uważaj bo młode bażanty szybko rosną i jak nie zapewnisz dobrego nakrycia siatką to na 100% ci wyfruną.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany