Na początek

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Na początek

Postprzez wojtek1503 » Sobota, 20 Marzec 2010 16:15

Witam wszystkich jestem nowy tutaj i kieruję do Was pytanie-
chcę zacząć z "hodowlą"(dla własnych potrzeb) bażanta (myślę o łownym).
Zacząłem od przygotowania miejsca 80m2 ogrodzone z siatką na górze, spody zabezpieczone,zaczynam budowę woliery i się zastanawiam czy ma ona być zamykana czy może być otwarta? czy bażanty muszą mieć grzędy? i czy będę miał 1 koguta i 5 kur czy kury same będą siedziały na jajkach i czy potrzebny jest inkubator? i jeszcze jedno jakie dodatkowo ptaki mogę trzymać z bażantami np: kury ozdobne??
z góry dziękuję :)
wojtek1503
 
Posty: 3
Rejestracja: Sobota, 20 Marzec 2010 16:06
Miejscowość: śląsk

Postprzez rapit » Sobota, 20 Marzec 2010 19:38

80mkw to na własne potrzeby powinno wystarczyć.

Woliera musi być zamykana bo inaczej bażanty Ci uciekną. Chyba że o coś innego pytasz?

Nie musisz mieć żadnych grzęd, ani nic takiego. Ale rzeczywiście bażanty chętnie śpią na gałęzich lub palach, grzędach itp.

Nie ma co liczyć na sztuczne lęgi, inkubator jest konieczny jeżeli chcesz je rozmnażać. Oczywiście może Ci się udać ze kura usiądzie na jajach ale napewno nie wszystkie.

Można trzymać z innymi ptakami ale nie ma tutaj reguły, a jak są gody to kogut będzie najprawdopodobnie zwalczał inne koguty nawet z innych ras.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez monti » Sobota, 20 Marzec 2010 19:50

Ja bym tą woliere podzielił na kilka wolier i dołączył jakies inne rasy....


PzDr.. :lol:
monti
 
Posty: 59
Rejestracja: Wtorek, 17 Luty 2009 12:04
Miejscowość: Radom

Postprzez wojtek1503 » Sobota, 20 Marzec 2010 20:59

Witam ponownie, myślałem o zamykaniu bażantów np, na noc w domku w wolierze czy to jest konieczne?? a w sprawie lęgu to wyczytałem że przy większej wolności bażantów tzn. więcej m2 jest możliwe że kura sama wysiedzi jaja bez stosowania inkubatora!!

pzdr
wojtek1503
 
Posty: 3
Rejestracja: Sobota, 20 Marzec 2010 16:06
Miejscowość: śląsk

Postprzez kogut » Sobota, 20 Marzec 2010 22:09

Domki czy kurniki dla bażantów łownych są zbędne. To prawda przy wiekszej powieierzchni przypadającej na 1 sztukę masz większe szanse na sztuczne lęgi, ale to i tak rzadko się to udaje.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez easyrider » Sobota, 26 Czerwiec 2010 18:15

Ja też serdecznie witam i pozdrawiam.
easyrider
 
Posty: 1
Rejestracja: Sobota, 26 Czerwiec 2010 18:09
Miejscowość: Kraków


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany