Hodowla gołębi w wolierze

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Hodowla gołębi w wolierze

Postprzez rapit » Czwartek, 28 Styczeń 2010 8:58

Jak do tej pory nigdy nie hodowałem gołębi, ale ostatnio byłem u hodowcy który w jednej wolierze hoduje bażanty, kaczki, gołębie ozdobne i pocztowe i nie wiadomo co jeszcze. Musze przyznać że ma trochę napchane w tej wolierce. Zwróciłem jednak uwagę na te gołębie, bażanty wiadomo siedzą na ziemi, a górna cześć woliery jest zazwyczaj pusta - nieużywana. Fajnie by tak było wprowadzi kilka sztuk ładnych gołębi które dodały by uroku całej hodowli.

Stąd moje pytanie jak wygląda sprawa utrzymania gołębi w wolierze z bażantami? Jakie rasy wybrać – na pewno wielu z Was coś takiego praktykuje. Proszę o cenne rady.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez baranek124 » Czwartek, 28 Styczeń 2010 21:19

Musisz liczyć się z tym że gołębie potrafią nieźle nabrudzić a poza tym w ich odchodach rozwija się wiele bakterii które mogły by zaszkodzić bażantom:):):) :D :D :D :) :D :D :D :D :D :D :D
baranek124
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 17 Styczeń 2010 20:57
Miejscowość: stara jastrząbka

Postprzez kogut » Sobota, 30 Styczeń 2010 19:08

Z tym brudzeniem to prawda. Ale jeżeli wprowadzisz do woliery parkę gołębi to na pewno nic się nie stanie. Ładnie wyglądają cukrówki sam kiedyś miałem parkę. Chyba nie bardzo nadają się pocztowe gołębie lepiej skłonić się w kierunku mało lotnych gołębi ozdobnych.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez adamb » Niedziela, 31 Styczeń 2010 21:59

ja mam 4 bażanty łowne i 50 gołębi w jednej wolierze i nic się nie dzieje.
jak by co to pisz 9196491 nr gg.
adamb
 
Posty: 30
Rejestracja: Niedziela, 21 Czerwiec 2009 12:36
Miejscowość: Wołomin


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany