Prośba o pomoc (dziki bażant)

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Prośba o pomoc (dziki bażant)

Postprzez kulesz » Niedziela, 24 Styczeń 2010 10:56

Witam!!!
Koledzy, wiadomo zima bardzo sroga. Zwierzaki podchodzą coraz bliżej domostw.
Mam problem, dziś wszedł mi bażant ze swoją kurą na posesję i w jednym takim miejscu zaplątał się (stara klatka po królikach w kacie posesji zarośnięta pokrzywą i innym badziewiem.) Fakt moje niedopatrzenie, nieposprzątałem). Bażanciki uznały chyba że to dobra kryjówka. Rano usłyszałem jak się coś szamocze. Kura wyszła a bażant już nie. Wyplątałem biedaka, ale ma uszkodzoną glowę i zgubił cały ogon.
Wsadziłem go do klatki, ranę zdezynfekowałem. Teraz pytanie?
- przetrzymać go czy wypuscić na wolność, (ogólnie dość żywy - ale wiadomo mozliwe że ze strachu).
Kura uciekła, i martwie się co bedzie z nią bez jej koguta :)

- Klatka ma wymiary 120x80x80, wiem że za mała, ale na dzień dzisiejszy nie mam większej.
Proszę o podpowiedzi. Wiadomo poszukać zawsze można w necie. Lecz w tym wypadku potrzebuje konkretnej pomocy, a nie domyslania się i robienia prób na zwierzaku :)
Licząc na odpowiedź pozdrawiam serdecznie
Kulesz
kulesz
 
Posty: 1
Rejestracja: Niedziela, 24 Styczeń 2010 10:43
Miejscowość: podlaskie

Postprzez młody » Niedziela, 24 Styczeń 2010 21:23

Kura napewno sobie da rade, bażancice nie przywiązują się do partnerów.

Co do koguta to wydaje mi się że lepiej dla niego jak go poprostu wypuścisz, a jeżeli chcesz pomóc bażantom to wysyp im ziarna żeby miały pozywienie.

Wracając do koguta: ogon odrośnie a głowa powinna szybko się zagoic. Jak to jest dziki bazant to w niewoli nię będzie szczęśliwy.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez rapit » Czwartek, 28 Styczeń 2010 8:51

Jak to się skończyło? napisz co tam u bażanta co zadecydowałeś ostatecznie?
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany