Znaleziony bażant

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Znaleziony bażant

Postprzez natalik » Piątek, 22 Styczeń 2010 0:08

Witam!
Między moim i sąsiada dachem schował się przed zimnem bażant. Nie wiem, czym go dokarmić :( Czy dać mu jakiejś ciepłej wody... Kompletnie się na tym nie znam, a przecież teraz w te mrozy on nic sam nie zje. Bardzo proszę o pomoc! Może mam gdzieś to zgłosić i ktoś go zabierze, żeby jakiś hodowca się nim zaopiekował?
Proszę o odpowiedź, bo jest mi go strasznie żal jak tak za oknem na tym mrozie siedzi :(
natalik
 
Posty: 1
Rejestracja: Piątek, 22 Styczeń 2010 0:04

Postprzez młody » Piątek, 22 Styczeń 2010 0:36

Spokojnie bażant napewno da sobię rade, jemu jest potrzebny spokój. Mozesz spróbować zrobić podsyp i dać ziarno do jedzenia, ale czy będzie chciał je jeść. To jest dziki ptak nie konieczniebędzie chciał tak odrazu skorzystać z podsypu. Tak więc reasumując podstawa to spokój.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

:)

Postprzez lolek9898 » Piątek, 22 Styczeń 2010 11:24

Zgadzam się z MLODYM on potrzebuje trochę spokoju.Możesz mu dać do jedzenia kukurydzę ,bardzo ją lubią i wody :)
lolek9898
 
Posty: 26
Rejestracja: Środa, 21 Październik 2009 17:56
Miejscowość: Borzęcin

Postprzez rapit » Piątek, 22 Styczeń 2010 13:14

Tak poprostu podrzuć ziarna gdzie śnieg nie zawiewa. A woda to racze zbyteczne 5 minut i zamarznie.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany