Zakładam hodowle prosze o pomoc

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Zakładam hodowle prosze o pomoc

Postprzez ziomek3315 » Sobota, 16 Styczeń 2010 15:11

bażanty łowne mam jednego koguta i dwie kury łnarazie trzymam je w klatce o powierzchni 2 mk mysle zaczac budowac woliere.chciałbym sie dowiedziec jak mam je karmic i jakie stworzyc warunki.od sprzedawcy z giełdy nie dowiedziałem sie wiele
ziomek3315
 
Posty: 24
Rejestracja: Sobota, 16 Styczeń 2010 15:04
Miejscowość: Starachowice

Postprzez rapit » Niedziela, 17 Styczeń 2010 21:21

2 metry kwadratowe to stanowczo za mało. Jak planujesz budować wolierę to przyjamniej 20mkw, żebyś mógł się rozwinąć.

Karmić trzeba najlepiej mieszankami zbożowymi, najlepiej na bazie kukurydzy i pszenicy. Poza tym to co ci wpadnie w ręce, możesz domieszac każdego innego zboża. Dobrze aby było tam coś oleistego np rzepak.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez monti » Poniedziałek, 18 Styczeń 2010 22:16

Popieram post wyżej. I chciałbym dodać, że jak już zrobisz woliere to ozdób ja róznego rodzaju roślinami.np.świerki.Porób skrytki żeby bazanty miały się gdzie skryć jesli są płochliwe.Najlepiej jak bys karmił je samymi naturalnymi pokarmami.DO wody mozesz dodawać preparaty witaminowe lub czosnek zmielony.No bo rzeczywiście w wolierze 2mk to młodych się napewno nie dochowasz.I bażanty będa zestresowane.W takiej małej wolierze to mozesz trzymać kuropatwy,przepiórki itp.Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało... :lol:
monti
 
Posty: 59
Rejestracja: Wtorek, 17 Luty 2009 12:04
Miejscowość: Radom

Re: Zakładam hodowle prosze o pomoc

Postprzez ziomek3315 » Środa, 20 Styczeń 2010 17:43

czy bazanty moga siedziec z kurami w kurniku ale odgrodzone boje sie ze moga zlapac cos zarazliwego
ziomek3315
 
Posty: 24
Rejestracja: Sobota, 16 Styczeń 2010 15:04
Miejscowość: Starachowice

Postprzez młody » Środa, 20 Styczeń 2010 19:17

Teoretycznie mogą siedzieć, raczej nie powinny nic złapać od kur. Ale jaki masz kurnik bo czy warto tak piękne ptaki zamykać w kurniku. Najładniej prezentują się w dużej przestrzennej wolierze.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez ziomek3315 » Czwartek, 21 Styczeń 2010 6:48

młody napisał(a):Teoretycznie mogą siedzieć, raczej nie powinny nic złapać od kur. Ale jaki masz kurnik bo czy warto tak piękne ptaki zamykać w kurniku. Najładniej prezentują się w dużej przestrzennej wolierze.
narazie to beda mialy tak ze trzy metry kw i ysokie ze 2,5 m i kilka grzed po kurach mysle cos pozbijac w lutym bo narazie zasypało wszystko a jak robic to porzadne zeby sie prezentowały
ziomek3315
 
Posty: 24
Rejestracja: Sobota, 16 Styczeń 2010 15:04
Miejscowość: Starachowice


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany