Młode pawie

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Młode pawie

Postprzez Luk89-26 » Sobota, 02 Czerwiec 2007 8:48

Czym karmić mam młode pawie bo mi sie wyległy??
Luk89-26
 
Posty: 3
Rejestracja: Poniedziałek, 21 Maj 2007 18:39
Miejscowość: Słupsk

Postprzez szmery » Sobota, 02 Czerwiec 2007 11:49

karm tym co małe bażanty a mianowicie powinieneś przestudiować forum jeśli jest ich nie wiele to dobrze będzie dawać im gotowane na twardo jaja czy też jak kolega hobbista twaróg. jeśli masz ich więcej to znacznie wygodniej będzie podawać gotową pasze dla młodych bażantów która w zupełności zaspokoi potrzeby młodych pawi. ale z tego co wiem to kolega kogut ma pawie i to z nim powinieneś dyskutować na ten temat ja tylko napisałem jak bym sam postąpił :)
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez xwiatr » Sobota, 02 Czerwiec 2007 16:38

Tak, młode pawie tak jak bażanty dobrze jest karmić np. gorowanymi na twardo jajkami. Potrzbuję one dużo białka zwierzęcego.
Jeśli do tego dasz im paszy dla zwykłych kurcząt, to na pewno im wystarczy.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez Grus » Sobota, 02 Czerwiec 2007 18:57

Ja moje pawie karmię granulatem dla bażantów i to w zupełności wystarczy (a odchowałem już kilka lęgów).Można na początku podawac jajko oraz pokrojoną pokrzywę one wtedy szybciej nauczą się pobierac pokarm.
Grus
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 04 Marzec 2007 19:26
Miejscowość: Bolesławiec/łódzkie

pawie

Postprzez Sara » Niedziela, 19 Sierpień 2007 23:24

Moje stadko pawi( trzy sztuki )uwielbiaja gotowane jajka a w szczególnosci żółtka , oraz paszę od kurczat,pokrzywkę i rosną jak na drożdżach :lol:
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Postprzez edgar9 » Piątek, 07 Wrzesień 2007 0:10

Ja co prawda mam zwykła bażanty łowne, ale w sumie dieta pewnie jest podobna (domyślam się, bo nigdy nie miałem pawi).
Zamiast pokrzywki daję im młodą koniczynkę. Jest miękka i soczysta.
Czasem też daję główkę kapusty.
Nie żałuję im zieleniny, bo jak daje im granulat to potrzebują zielonego na ochronę wątroby.
edgar9
 
Posty: 40
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 12:50
Miejscowość: Kalisz

Postprzez Natalcia » Piątek, 19 Wrzesień 2008 10:57

Jeśli chodzi o takie maleństwa to oczywiście Jajko na twardo krojone w kosteczke i pokrzywka. Ale wiadomo że tak można je karmić tylko przez 2-3 tygodnie, ponieważ później potrzebują nieco więcej witamin. Więc ja osobiście dostałam takie info od poprzedniego właściciela moich pawi i codziennie rano dostają specjalną mieszankę zboża i ziarenek
a popołudniu na tarce na grubych oczkach ścieram jajko, małą cebule, i ewentualnie ziemniaka gotowanego z obiadu lub jabłuszko. :lol: a na małych oczkach jedną marchewkę. nie wiem jak z Młodym Pawiem , ale zarówno młode Bażanty jak i starsze pięknie się po czymś takim wybarwiają :D :D
Natalcia
 
Posty: 7
Rejestracja: Niedziela, 14 Wrzesień 2008 22:40
Miejscowość: Jelenia Góra

Postprzez glazer » Czwartek, 25 Czerwiec 2009 21:40

jeśli chodzi o takie maleństwa to oczywiście Jajko na twardo krojone w kosteczke i pokrzywka. Ale wiadomo że tak można je karmić tylko przez 2-3 tygodnie, ponieważ później potrzebują nieco więcej witamin. Więc ja osobiście dostałam takie info od poprzedniego właściciela moich pawi i codziennie rano dostają specjalną mieszankę zboża i ziarenek
a popołudniu na tarce na grubych oczkach ścieram jajko, małą cebule, i ewentualnie ziemniaka gotowanego z obiadu lub jabłuszko. a na małych oczkach jedną marchewkę. nie wiem jak z Młodym Pawiem , ale zarówno młode Bażanty jak i starsze pięknie się po czymś takim wybarwiają


coś takiego ktoś tam na pisał to mam pytanie do tej osoby czy to co jest napisane dotyczy młodych pawi bo jest tu napisane że to daje się pawią od 2-3 dygodni tamto a puziniej piszę pan(pani)że niewie pani jak jest u małych pawijavascript:emoticon(':?')


proszę o szybką odpowiedzi
:?
glazer
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 25 Czerwiec 2009 21:34
Miejscowość: bielkowa

Postprzez glazer » Czwartek, 25 Czerwiec 2009 21:43

czy młodym pawią można podawać jabłko,twaróg,ziemniaka gotowanego,jajka na tardo>


i co można im podawać


bardzo proszę o odpowiedzi bo wylęgło się mi narazie dwoje pawików


bardzo serdecznie dziękuję
glazer
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 25 Czerwiec 2009 21:34
Miejscowość: bielkowa

paw

Postprzez kurki24 » Sobota, 21 Listopad 2009 9:00

moj drodzy mam pytanie ile dni potrzedbuje paw zeby sie zakilmatyzować
kurki24
 
Posty: 29
Rejestracja: Piątek, 20 Listopad 2009 20:29

Postprzez młody » Sobota, 21 Listopad 2009 21:33

To wszytsko zależy od konkretnego osobnika. Ja trzymałem pawia 2 tygodnie w tymczasowej wolierze wybudowanej na szybko siatki polietylenowej i po 2 tygodniach wypuściłem, Dołączył do kur i przeniósł się kurnika. ALe kolega miał takiego osobnika co nawet po roku jak tylko go z woliery wypuścił to uciekał.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany