Naturalne lęgi

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Naturalne lęgi

Postprzez Adam Acher » Piątek, 30 Październik 2009 17:50

Witam

Zamierzam hodować bażanty łowne w swoim gospodarstwie, jako dodatkową atrakcje agroturystyczną. Nie chodzi mi o masową produkcję, ale chce wykorzystać, że uprawiam kukurydzę (co sprzyja dzikiej populacji :). Jeśli wylęgną się młode, to po odchowie chce je wypuścić, poprawiając stan populacji dzikiej, która jest zmniejszana przez lisa :(.

W związku z tym mam 2 pytania:
1) Czy mogę prowadzić naturalne lęgi w wolierze rodzinnej?
2) Czy ktoś może wie jak legalnie wykurzyć lisa ze swego terenu?

Z góry dziękuje za odp.

PS Będę wdzięczny za możliwość zobaczenia czyjejś hodowli w okolicach Błonia
Adam Acher
 
Posty: 1
Rejestracja: Piątek, 30 Październik 2009 16:43
Miejscowość: Błonie

Postprzez szmery » Środa, 18 Listopad 2009 17:30

tu chyba znajdziesz odpowiedz na jedno z pytań http://forum.bazanty.pl/viewtopic.php?t=196
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez rapit » Czwartek, 19 Listopad 2009 14:46

A co do lisa to najlepiej polecam pastuch elektryczny. Najlepiej się sprawdzi. Chyba że go złapałeś - to poprostu wywieź go daleko w las. Tutaj masz artykuł o elektrycznym pastuchu
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez monti » Poniedziałek, 11 Styczeń 2010 17:41

Co do lisa, to ja jak znalazłem w poblizu nore to często tam chodziłem z psem i pies kopał tamtą nore, lis się w tedy bał.Mógłbyś rzucac do nory petardy żeby lis się bał.Jak poczuje strach to powinien sie wynieść.Jesli przychodzi lis do ciebie albo gdzies gdzie jest często mógłbyś zastosować coś takiego: http://hodowlany.pl/i402_Pulapka_klatka ... _84cm.html :lol:
monti
 
Posty: 59
Rejestracja: Wtorek, 17 Luty 2009 12:04
Miejscowość: Radom


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany