Pierwsza pomoc. Picie, temperatura dla nowo wyklutych bazant

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Pierwsza pomoc. Picie, temperatura dla nowo wyklutych bazant

Postprzez adriandmk » Środa, 15 Lipiec 2009 19:23

Witam, pierwszy raz mam kontakt z dopiero co wyklutymi bazantami, prosze o pomoc. Jajka udało mi sie inkubowac pod zwykla zarowka utrzymujac odpowiednia temperature. Dzis sie wykluly. Co mam robic ? Nie mam zadnego cpecjalistycznego sprzetu typu inkubatory itp. Chcialbym wiedziec przede wszystkim jak i kiedy zaczac podawac im pic. Jakie jedzenie oprocz gotowanych jajek. Jaka temperatura. Prosze o najmozliwie najszybsza odpowiedz. Serdeczne dzieki Pozdrawiam
adriandmk
 
Posty: 1
Rejestracja: Środa, 15 Lipiec 2009 19:12

Postprzez xwiatr » Piątek, 24 Lipiec 2009 17:15

Jeśli to prawda, co piszesz to szczerze gratuluję. Inkubacja pod zwykłą żarówką, bez kontroli parametrów inkubacji to (można śmiało powiedzieć) prawdziwy ewenement.

W ciągu 24 godzin od wykluci pisklętom nie podaje się nic do jedzenia. W tym czasie pisklęta czerpią jeszcze energię z żółtka które zaabsrbowały w ostatniej fazie lęgu. Podawanie im w tym okresie pokarmu, a zwłaszcza płynów może upośledzić proces suszenia i gojenia, a to może doprowadzić do trwałego kalectwa.

W pierwszych trzech dniach życia temperatra powinna być nieco niższa niż temperatura inkubacji. Około 36stopni. Jeśli chodzi o pokarm to gotowane jako jest jaknajbardziej na miejscu. Ale ponadto proponuję podawać im również zmielone na drobno ziarna zbóż itp.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez Przemek11 » Piątek, 24 Lipiec 2009 18:32

ja również gratuluje takiego wylęgu bez kontroli parametrów na początku możesz podawać jajka ale nie za długo bo pisklęta się przebiajkóją i grozi to śmiercią do picia możesz podawać kawę zbożową za jakieś trzy dni akup im pasze do kurcząt krzyżówki od zera w górę
Przemek11
 
Posty: 18
Rejestracja: Sobota, 16 Maj 2009 19:12
Miejscowość: Sulmów


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany