Dezynfekcja jaj przed wylęgiem

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Dezynfekcja jaj przed wylęgiem

Postprzez Inkubatorek » Czwartek, 14 Grudzień 2006 20:59

Witam wszystkich, jakie są wasze doświadczenia jeżeli chodzi o czyszczenie jaj przed włożeniem ich do inkubatora.

Ja nigdy nie myłem nawet nie obskrobywałem z zanieczyszeń jaj przed włożeniem, bo kiedyś ktoś mi doradził że to szkodzi. Ale nie wiem czy to dobra droga, bo oglądałem ostatnio w telewizji jak na dużej kurzej fermie wymaczali jaja przed wjazdem do wielkiego inkubatora.
Inkubatorek
 
Posty: 4
Rejestracja: Wtorek, 17 Październik 2006 20:24
Miejscowość: Wrocław

Virkon

Postprzez kogut » Sobota, 16 Grudzień 2006 11:12

Ja słyszałem iz dezynfekcja to bardzo ważna sprawa, jak do tej pory pilnuje aby do inkubatora trafiały jaja dobrze wyczyszczone i zdezynfekowane, nie miałem nigdy problemów. Mam ich niedużo tak więc jaja dezynfekuje ściereczką zamoczoną w virkonie. Uważam dezynfekcja jest konieczna gdyż, inkubator stwarza dobre warunki zarówno dla rozwoju pisklaków w jajkach jak i dla baterii, grzybów.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez xwiatr » Sobota, 16 Grudzień 2006 18:01

No ja restrykcyjnie podchodzę do tego tematu.
Zrobiłem sobie komorę UV, do której wkładam jaja bezpośrednio przed włożeniem do inkubatora.
Jak wyczytałem w jednej książce nie zaobserwowano wpływu dezynekcji UV jajek na rozwój embrionów . Jaja naświetlam przez ok 60s.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez Franek » Poniedziałek, 18 Grudzień 2006 23:37

Też słyszałem że Virkon jest bardzo dobry, sam miałem okazje używać. Łatwo się go używa, i jest bezpieczny dla żywych zwierząt.
Franek
 
Posty: 20
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Październik 2006 15:17


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany