przeniesienie młodych do woliery zew.

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

przeniesienie młodych do woliery zew.

Postprzez wydra » Wtorek, 07 Sierpień 2007 15:09

W którym tygodnia mogę przenieść młode bażanty łowne do woliery na dworze. Na razie są w kurniku pod kwoką. Dodam że wolierka na dworze ma dobudowane niewielkie pomieszczenie drewniane w którym mogłyby się wieczorem schować.
wydra
 
Posty: 23
Rejestracja: Niedziela, 25 Marzec 2007 10:19
Miejscowość: Turek

Postprzez szmery » Wtorek, 07 Sierpień 2007 21:26

do pytania kolegi wydry chciałem dodać jeszcze swoje kilka groszy...
kiedy można połączyć tegoroczne lęgi w jedno stado tak aby się nie pozabijały???
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez xwiatr » Środa, 08 Sierpień 2007 19:59

Młode do woliery zewnętrznej można przesadzać już w okoliach 5-6 tygodnia życia, gdy zaczynają się przepierzać i gubić młodzieńcze piórka.
Wcześniej jednak należy powoli je przygotowywać do tego ograniczając dogrzewanie sztuczną kwoką.
Pamiętaj również, aby w wolierze zewnętrznej zapewnić im jakiś schronienie przed deszczem (daszek, gęste rośliny itp.)
Jest to szczególnie przydatne podczas tegorocznych, nocnych deszczy.

Jeśli chodzi o łączenie młodzieży z różnych miotów, to nie ma reguły. Wszystko zależy od tego jak dużo będą miały miejsca. Jeśli jest zbyta ciasno, to nawet potrafią się zadziobywać z tego samego miotu 10 tygoniowe ptaki.
Ja po prostu do dużej woliery zawsze wpuszczam około 6-7tygodniowe ptaki. Czasam się tam dziobną, ale nie jest to raczej duży problem.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez wydra » Piątek, 10 Sierpień 2007 7:02

ja te kupione bażanty od Ciebie szmery połączyłem po tygodniu z moim bażancikiem starszym o ponad tydzień i nic się nie działo, ale tak jak kolega wcześniej się wypowiedział trzeba uważać na zagęszczenie.
wydra
 
Posty: 23
Rejestracja: Niedziela, 25 Marzec 2007 10:19
Miejscowość: Turek

Postprzez szmery » Piątek, 10 Sierpień 2007 12:57

problemu z zagęszczeniem raczej nie mam ale teraz niestety pojawił się u mnie problem z robaczycą.. więc w najbliższym wolnym czasie bede musiał odwiedzić przychodnie dla zwierząt i kupić coś skutecznego...
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez kogut » Piątek, 10 Sierpień 2007 16:36

Witaj, szmery nie czekaj z robakami zbyt długo załatw sprawe jak najszybciej. Robaczca czy to jelitowa czy to robaki w tchawicy bardzo os labiają organizm. Jak do tego wypu scisz je do woliery to może szybko pojawić się jakiś inny problem.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez szmery » Piątek, 10 Sierpień 2007 19:44

masz racje muszę jutro przed południem jechać bo mam już pierwsze ofiary..... :cry: po prostu zaniedbałem sprawe ale jutro zrobie co w mojej mocy aby reszta nie padła
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez bażant » Sobota, 11 Sierpień 2007 11:16

no to stadium choroby musi być już zaawansowane skoro padają. Robaczyca tylko osłabia organizm i doprowadza do innych chorób. Chyba że jest to syngamoza.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez szmery » Sobota, 11 Sierpień 2007 16:42

właśnie o syngamozie coś wspominał lekaż weterynarii dał mi lek kazał rozpuścić w wodzie i czekać... dał też witaminy rozpuszczalne w wodzie na wzmocnienie polfamix AD3E
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez monti » Czwartek, 19 Luty 2009 15:52

witam mam pytanie w czym wam bazanty niosą jajka i gdzie mam przechowac jajka ktore bede brał z pod kury???
monti
 
Posty: 59
Rejestracja: Wtorek, 17 Luty 2009 12:04
Miejscowość: Radom

Postprzez rapit » Czwartek, 19 Luty 2009 22:58

Mi jeszcze nie niosą, ja trzymam je tylko na dworze, a zima cały czas trzyma co do magazynowania to już ci napisałem w drugim poście.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany