Gdzie najlepiej kupować bażanty?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Gdzie najlepiej kupować bażanty?

Postprzez Bażancik1991 » Niedziela, 15 Październik 2006 18:23

Dzień dobry! Mam kłopot gdzie i jak najlepiej kupić bażanty ? Lepiej kupić od hodowcy, na targu czy przez internet ? Na co powinienem zwracać szczególną uwagę ? Z góry dziękuję i pozdrawiam Admina :)
Bażancik1991
 
Posty: 20
Rejestracja: Niedziela, 27 Sierpień 2006 19:47
Miejscowość: Wrocław

Nie ważne gdzie kupujes...

Postprzez młody » Poniedziałek, 16 Październik 2006 14:43

Też miałem ten problem i dylemat, nieważne gdzie kupujesz ważne jak wygladają. Pierwszą hodowle widziałęm u jednego hobbysty dziadka-działkowca. Który się zażekał, że nie kupować bażantów od handlarzy z dużych hodowli bo to choroby i wogóle śmierć dla bażantów. A jak popatrzyłem na jego pseudo hodowle to miał tam kilka parek różnych bażantów, ale trzymał je w strasznych warunkach. Np, miał kuropatwy które mieszkały w kaltce zrobionej ze starej metalowej beczki, było ich tam dużo i widac że straszenie były podziobane. Ogolnie niemiły widok. Odwiedziłem też jedną hodowlę taką całkiem dużą, bażanty miały stosunkowo dużo przestrzeni i wygladały naprawde ładnie. Byłem też u jednego hodowy, miał pieknie zadoptowane woliery w ogrodzie, poprostu wygladało to cudnie. Nieduże ale ładne wolierki a w nich rózne gatunki bażantów i kaczek.
Tak wogóle to wystarczy często spojżeć na bażanta którego chcę się kupić i nawet laik widzi ze bażant jest ładny albo brzydki. Jest zawsze ryzyko choroby, ale im gorszy- brzydszy bażant to tym większe ryzyko choroby.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez xwiatr » Poniedziałek, 16 Październik 2006 19:55

Bażanciku moja odpowiedź brzmi: anit tu, ani tu.
Jeśli chcesz nabyć ptaki z pewnego źródła i wiedzieć, że wyhodowane zostały w dobrych warunkach to nie pozostaje Ci nic innego jak po prostu pojechać bezpośrednio do hodowcy. Tam przekonasz się na własne oczy ile z tego co piszę on w swojej internetowej ofercie bądź mówi a targu na temat wspaniałych warunków swojej hodowli jest prawdą.
Ze swojej strony poradzę Ci, że czasem dobrze jest się nie spieszyć z decyzją i kupować tego co jest. Tym bardziej jeśli ptaki mają służyć dla celów rozrodczych. Pojedź do hodowcy obejrzyj jego hodowlę, obejrzyj jak wyglądaja inne jego ptaki. To jest chyba jedyna gwarnacja udanych zakupów.

Powodzenia!
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez Inkubatorek » Środa, 22 Listopad 2006 8:10

Ja osobiście uważam , że Bażanty należy kupować od ludzi którzy znają się na ich hodowli , ponieważ ludzie którzy się nie znają mogą sprzedać ci bażanty w nienajlepszej jakości . Polecam Hodowców znanych i lubianych :)
Inkubatorek
 
Posty: 4
Rejestracja: Wtorek, 17 Październik 2006 20:24
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Bażant Węgierski » Niedziela, 10 Grudzień 2006 18:17

Dzień dobry !!!!!

Myślę że najlepiej jest kupować bażanty od doświadczonych hodowców poniewarz powinni się znać na bażantach . Nie doświadczony hodowca może Ci źle podpowiedzieć i będzie kicha :( .
Bażant Węgierski
 
Posty: 3
Rejestracja: Niedziela, 29 Październik 2006 18:33
Miejscowość: Polkowice


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany