Szukam pułapki ... pomóżcie !!!

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Szukam pułapki ... pomóżcie !!!

Postprzez Maciek » Środa, 17 Grudzień 2008 15:13

Witam!!!
Ostatnio wpadła mi w oko pułapka żywołowna zatrzaskowa na ptaki. ma kształt po rozłorzeniu jak zastawione "żelasko" tylko jest powleczona siatką ... pod tym pałąkiem z siatką była klatka na przynęte ... Z tą pułapką mam tak jak z tym grzybem co się go tylko raz widzi ... :) Gdyby ktoś z Was widział coś podobnego dajcie link ...
Z góry dzięki
Maciek
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez Bodzio » Niedziela, 21 Grudzień 2008 14:08

Widziałem kiedyś taką połapkę na jastrzębie ale nie wiem czy dokładnie taką samą jak ty myślisz. Było to dobrych kilka lat temu. Sprawa wyglądała tak. Koło o promieniumetra około metra łamane na pół. Powleczone lekką siatką. Łamane na pół. Czyli po złamaniu powstawała coś ala półksieżyć. na środku stawiana była zwykła klateczka z gołębiem. Jak jastrząb podleciał mechanizm sprężynowy otwierał koło i zarzucał siatkę. Jak ten mechanizm wygladał i jak działą to już nie pamiętam. Widziałem to dobre kilka lat temu w szkole rolniczej, szkoły już jednak nie ma została zamknięta. Łapka wyglądała jak by skonstruowananą ją po wojnie:)
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany