kiedy łaczyć?

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

kiedy łaczyć?

Postprzez kudlaty » Środa, 06 Grudzień 2006 10:24

mam jedna kurę z własnego wylęgu i koguta którego dostałem od znajomego ,kiedy je połączyłem od razu strasznie sie zaczeły dziobac.
kiedy je mam złaczyć zeby tak nie bylo?teraz czy na wiosnę przed tokami?
kudlaty
 
Posty: 2
Rejestracja: Środa, 06 Grudzień 2006 9:56
Miejscowość: podkarpacie

Postprzez kogut » Środa, 06 Grudzień 2006 19:56

Witam,

Najlepiej łączyć bażanty (jak wspomniałeś) przed tokami tj w lutym, wtedy w naturalny - instynktowny sposób bażanty zaakceptują swoją obecność. W innym terminie bażanty będą się dziobać, aczkolwiek nie zawsze.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Admin » Środa, 06 Grudzień 2006 21:47

Jeżeli chcesz połączyć bażanty nie w okresie przedtokowym, to spróbuj przyzwyczajić je do siebie na neutralnym gruncie, czyli nie dopuszcać jedego do drugiego tylko wpuścić je do oddzielnej kaltki, a potem po jakimś czasie dopiero do właściwej woliery. Jeżeli w osobnej klatce też bedą się dziobać, spróbuj zaciemnić ją troche, jak to nie da rezultatów to chyba pozostją już tylko osłonki na dzioby.
Admin
Good
 
Posty: 27
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 11:10
Miejscowość: Klon

Postprzez Bażancik1991 » Piątek, 08 Grudzień 2006 8:07

Ja osoboście radze Ci abyś tak ja mówi Admin dać je do dwóch wolier lecz tak blisko zbudowane ze sobą, aby twoje bażanty się widziały i co ważne czuły i przyzwyczajały się do siebie . :) Ale nic się nie martw jeśli nie masz dwóch wolier to możesz przegrodzić ją na pół wstawiając na środku siatkę tymczasową (ALE UWAŻAJ ŻEBY BAŻANTY PRZEZ NIĄ NIE PRZELAZŁY !!)
Łukasz
Bażancik1991
 
Posty: 20
Rejestracja: Niedziela, 27 Sierpień 2006 19:47
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany