Średnie bażanty... na dwór?

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Średnie bażanty... na dwór?

Postprzez akcent » Środa, 28 Maj 2008 15:27

Witam

Dorobiłem się kilkudziesięciu małych bażantów i chciałbym je odchować. W moim inkubatorze lęgi są co 5 dni więc bażanty ciągle się lęgną.


Moje pytanie czy bażanty które są starsze tzn mają powyżej 1 tygodnia mogą iść mieszkać na dwór? Dotychczas są w dużej paczce pod żarówką "kwoką"

Jeśli można (a słyszałem że tak) to jakie warunki im zapewnić? Rozumiem że żarówka kwoka nie jest już potrzebna. Czy aktualna pora (maj) mogą przebywać na otwartym powietrzu?

Oczywiście nie planuję wrzucić ich do starych bażantów a zrobić osobną klatkę dla nich. Tu nasuwa się kolejne pytanie... czy jest możliwość ataku ze strony łasek, kun itp ?


Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!@
[URL=http://forum.bazanty.pl/viewtopic.php?p=2352#2352]Potrzebujesz inkubatora?
Zajmujemy się produkcją ptasich inkubatorów za niskie ceny!! SPRAWDŹ
[/URL]
akcent
 
Posty: 76
Rejestracja: Piątek, 11 Kwiecień 2008 11:35

Postprzez loslukasz » Środa, 06 Sierpień 2008 23:32

moje pisklaki ujrzały światło dzienne już 2 dni po wykluciu. zrobiłem im małe ogrodzenie z siatki na trawie i biegały sobie na trawie. Jak było chłodniej to chowałem je do piwnicy pod kwokę tak samo na noc, tez chowałem je żeby nie zmarzły. moim zdaniem dobrze się chowają bo nie jestem pewien na 100% ile ich było ale z około 20 odchowało mi się 17 szt.
loslukasz
 
Posty: 7
Rejestracja: Piątek, 25 Lipiec 2008 20:14
Miejscowość: Petrykozy


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany