pytanie

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

pytanie

Postprzez andrzej-1948 » Piątek, 05 Październik 2007 10:36

Jak odróżnić płeć u młodych uszaków mają pół roku
andrzej-1948
 
Posty: 150
Rejestracja: Wtorek, 04 Wrzesień 2007 19:49

Postprzez xwiatr » Sobota, 27 Październik 2007 0:36

to raczej cięzka sprawa. Tak jak u innych. Młodzież z reguły ma barwę podobną bez względu na wiek.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez _wolfandtragopan » Środa, 19 Marzec 2008 20:23

ja na twoim miejscu spytałbym się o to "tragopana" ponieważ poznałem go i wiem że on na pewno będzie o wiedział, poza tym gdyby reszta widziała jego hodowlę na żywca to by się podziemie ze wstydu zapadła.
_wolfandtragopan
 
Posty: 6
Rejestracja: Niedziela, 10 Luty 2008 21:39
Miejscowość: Katowice

Postprzez mirek kassa » Sobota, 22 Marzec 2008 12:20

wolfandtragopan dla czego piszesz że " trogopan"ma lepszą hodowle ja go nie znam i co mam uważac że moja hodowla jest gorsza od jego tylko dlatego że mam inne bażanty i mniej i jeszcze pewnie mają gorzej i co pewnie mam sie ze wstydu pod ziemie zapaść a może całkiem zrezygnowac z hodowli a na drugi raz się zastanów troche co piszesz. :evil: :twisted:
mirek kassa
 
Posty: 19
Rejestracja: Sobota, 03 Listopad 2007 14:38
Miejscowość: podkarpackie ok.mielec

Postprzez tragopan » Sobota, 05 Kwiecień 2008 7:24

_wolfandtragopan może tak napisał, bo jak był u mnie to widział dużo gatunków co nigdzie jeszcze w hodowlach nie ma.
A w Polsce jest dużo bardzo ciekawych hodowli.
A wracajmy do tematu.
Uszaki można poznać tylko po kształcie i wielkości ostróg. Samce powinny mieć ostrogi , a samice nie. Ale się zdarza że i samica ma jedną lub dwie ostrogi. Ale u samicy są drobne i zazwyczaj płaskie, a u samca okrągłe.
Pozdrawiam wszystkich.
tragopan
 
Posty: 44
Rejestracja: Piątek, 01 Grudzień 2006 15:44
Miejscowość: ALEKSANDRIA

Postprzez Stefan » Sobota, 26 Kwiecień 2008 19:44

Można również próbować po wielkości głowy. Samica ma wyraźnie mniejszą.
pozdrawiam Stefan
Stefan
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 21 Styczeń 2008 20:41
Miejscowość: lubelskie


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany