Co z inkubatorem przez zime...

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Co z inkubatorem przez zime...

Postprzez kogut » Poniedziałek, 06 Listopad 2006 17:11

Mam takie pytanie, czy w jakiś specjalny sposób przygotować inkubator na zimę, jak go przechowywać. Moze to dziwne ale mam taki stary drewniany, dostałem go w prezencie, a chciałbym żeby jescze kilka lat pośmigał, a orzedewszystkim był gotowy do sezonu 2007.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez młody » Czwartek, 09 Listopad 2006 15:04

Specjalistą to ja napewno nie jestem, ale wiem ze warto o inkubator zadbać tak zeby po kilku sezonach mógł podziałać kolejnych kilka. Ja swój inkubatorek poprostu dokładnie czyszce, a potem dezynfekuje virkonem. Virkon napewno nie zaszkodzi, a mam pewność że żadne złe bakterir sie nie rozwiną. Taki wyczyszczony inkubator przykrywam foliaak czeka do wiosny.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez Bażancik1991 » Środa, 22 Listopad 2006 21:59

Zgadzam się z kolegą Młodym że dbać o inkubator trzeba zawsze ja na przykład po każdym roku dezynfekuje go właśnie Virkonem. Uważam że zdrowie nasze i bażantów to podstawa dobrego biznesu i samej hodowli :)
Łukasz
Bażancik1991
 
Posty: 20
Rejestracja: Niedziela, 27 Sierpień 2006 19:47
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Franek » Wtorek, 28 Listopad 2006 9:56

Ja moze nie mam takiego problemu, bo mój inkubatorek to taka mała skrzynaeczka:) Po sezonie myje go i wkładam do szafy. Obudowe ma z tworzywa sztuczengo tak więc mole go raczej nie zjedzą:)
Franek
 
Posty: 20
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Październik 2006 15:17


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany