legi

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

legi

Postprzez michał » Wtorek, 01 Kwiecień 2008 20:31

witam wszystkich hodowców

mam pytanie ja zaczołem hodować bazanty i przepiórki od 7 miesiecy . umnie w hodowli znajdują sie bazanty łowne i wegieskie i przepiórki japońskie . nie pokoi mnie spokój moich samców wcale nie deptają jak to piszą na forum za kurami . czy to jest naturalne . czy moze coś jest nie tak . prosze o odpowiedz .

a i jesli chodzi o przepiórki to czy mogą one być na woilerce razem z bazantami chodzi mi o to czy bazanty nie bedą im jajek rozbijać bo jesli tak to mam obok wolną trzecią woilere to przeniose je . złyszałem też o czymś takim dla przepiórek klatki zeby niosły tam jaja czy to jest praktyczne .


z góry dziekuje za odpowiedzi

pozdrawiam i udanych lęgów zycze
michał
 
Posty: 61
Rejestracja: Niedziela, 02 Grudzień 2007 21:23
Miejscowość: końskie

Postprzez xwiatr » Środa, 02 Kwiecień 2008 20:46

Witam,

co do przepiórek to raczej nie praktykuje sie ich hodowli na dużych wybiegach. Nia mają one dużych wymagań więc, mozna je trzymać w niskich klatkach i to dość ciasno do 8 sztuk na m2. Dzięki temu częściej hoduje sie je w klatkach układanych nawet piętrowo.

Jeśli chodzi o bażanty to bez obaw. Lepiej jest gdy bażanty są spokojne, mało agresywne. Ważne jest żeby robiły swoje :lol:
Ja miałem kiedyś koguta który podczas godów był bardzo aktwyny, agresywny nie tylko względem innych kogutów ale i względem mnie. Gdy wchodziłem do woliery rzucał się z dziobem na moje nogi. Ale jak się potem okazało wyniki w zapłodnieniu mial najgorsze.
Zamiast robić swoje to szukał zaczepki i bójki.

Pozdrawiam
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez michał » Czwartek, 03 Kwiecień 2008 20:50

dzieki za wiadomość i zycze udanego legu .

to z tymi przepiórkami zrobie tak . a co do bażantów to mam nadzieje ze moj kogut nie jest wadliwy :D i ze na dniach już bedą jajka :!:
michał
 
Posty: 61
Rejestracja: Niedziela, 02 Grudzień 2007 21:23
Miejscowość: końskie


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany