Pytanie !!

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Pytanie !!

Postprzez sebek_12 » Wtorek, 01 Styczeń 2008 12:44

Witam .Na początku zyczę Szczęsliwego Nowego Roku 2008 bardzo udango w lęgach. Iż jestem początkowym hodowcą i swoją przygodę z bażantami zaczałem nie dawno tak więc mam pytania ale nie odnośnie bażantów.
Dzisiaj na allegro znalazłem ogłoszenie ze sprzedam jaja lęgowe od perlików. Mam pytanie czy teraz już mozna jaja inkubowac ? czy na wiosne dopiero jaja są dobre do inkubacji >>?

z góry dzięki za odpowiedz
sebek_12
 
Posty: 38
Rejestracja: Sobota, 03 Listopad 2007 14:02

Postprzez szmery » Środa, 02 Styczeń 2008 17:54

nie chce Cię martwic ale z tego co ja wiem perliczki to nie kury i niosą się tak mniej więcej od kwietnia do konca lipca.... tak jest u mnie.. :) więc z tych jajek prawdopodobnie nic nie będzie....
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez rapit » Czwartek, 03 Styczeń 2008 23:18

Może jak trzyma je w zamknięciu ma podgrzewane pomieszcenie i oswietlenie to potrafią zerwać z naturą i znosić jaja, ale czy są to jaja lęgowe?

Sebek z drugiej strony czy styczeń to dobry okres na lęgi?
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez młody » Piątek, 04 Styczeń 2008 12:54

Tak sam bym sie na takie jajka nie skusił, bo nie wiadomo czy cos sie wykluje. Ale temat mnie zainteresował bo:

Podobno jaja perlicze mozna przechowywać nawet rok i po roku można je włożyć do inkubatora i powinny wylądz się młode. Oczywiscie pod warunkiem ze bedą obraane i przechowywane w dobryh warunkach.
Słyszał ktoś coś o tym?
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez Grześ » Sobota, 05 Styczeń 2008 4:55

witam
nie po to przyroda ma wiosne , lato,jesień i zime by w grudniu lub w styczniu sie wykluwały pisklęta napewno to niejest normalne w tym gatunku ptaków. Nic z tego nie będzie chyba że jakieś mutanty i nawet jakby była taka możliwosc takich nietypowych welęgów to napewno wtym wypatku nie spomagamy przyrodzie . chyba że ktoś to robi przemysłowo dla kasy a nie dla przyjemności
Grześ
 
Posty: 92
Rejestracja: Środa, 03 Styczeń 2007 0:27
Miejscowość: Woj.Śląskie


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany