Woliery

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Woliery

Postprzez Maciek » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:59

Witam!!!
Czy w wolierze wychowawczej, gdy nie ma w niej piskląt mogą przebywać, inne dorosłe już bażanty i czy gdy będe miał 3 woliery ( bo jeszcze nie mam, zbuduję w przyszłym roku) obok siebie, oddzielone oczywiście, wszystkie o rozmiarach 5mx5m, moge w jednej z nich zrobić wychowawczą a w pozostałych dwóch całoroczne ( z jednym kogutem i 5 kurami ) ??
Z góry dziękuje za odpowiedź
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez kogut » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 16:38

Zasadniczo nie ma żadnych większych przeciwskazań by w tej samej wolierze raz przebywały młode innym razem dorosłe z dwoma małymi ale:

1. Oczywiście bażanty nie bedą mieszane młode ze starymi, bo inaczej stare bażanty mogą nawet uśmiercić te młode, a w najlepszym przypadku wyskubią im grzbiety z piór.

2. Trzeba pamiętać by od starych ptaków młode nie zaraziły się chorobami, które dla starych są nie groźne a mogą u młodych mogą być śmiertelne. Zalecałbym wstępną dezynfekcję przed zmianą (przedewszystkim przed wpuszczeniem młodych) i okrasie karencji, czyli najlepiej po "wyrzuceniu" z woliery starych bażantów, zdezynfekować podłoze, i cały wystruj (wiadomo dokładnie się tego nie zrobi, ale można spryskać wirkonem jest niegroźny dla żywych stworzeń), przekopać podłoże i posiać np zboze tak by młode miały świeżą zieleninkę.

Pamiętaj, że młode bażanty potrzebują odpowiednich warunków temperaturowych, nie napisałeś czy będziesz wychowywał je z kwoką czy z inkubatora i dogrzewał je bedziesz lampą. Jeżeli lampą to musisz przewidzieć konieczność zapewnienie sztucznej kwoki, zamykania bażancików na noc by nie zmarzły itp.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

...

Postprzez Maciek » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 17:24

Dzięki, co do małych to nie wiem jeszcze, a jak Pan uważa, inkubator czy kura (bażant) ma wysiadywać ?? oczywiśćie we wolierze dla młodych będzie budka 2 na 2 i w środku takie leżanki i lampki grzewcze tak jak polecają na bazanty.pl
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

hodowla

Postprzez Maciek » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 17:30

Ile wolier trzeba mniej więcej zrobić o metrażu 5x5 żeby hodowla sie opłacała ??
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez kogut » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 17:35

Trudno mi powiedzieć co lepsze, moze kura bażancia wychowująca młode to sposób bliższy naturze jednak, z doświadczenia wiem, że próba wysiadywania jaj w wolierze z 5 kurami o powierzchni 25mkw raczej napewno nie zakończy się sukcesem. Poprostu te kury, które usiądą na jajach bedą nekane przez te co nie siedzą, u mnie zakończyło sie to kleską i niec się nei wykluło, nie mówie że tak musi być i u Ciebie.

Lepiej chyba jest podkładać jaja do kur kwok zwykłych, np. silków lub liliputków, dobrze sie opiekują i dobrze siedzą na jajach. Jak taka kurka ma spokój to bez problemu wysiaduje komplet jaj.

Dodatkowa opcja to inkubator, mały można kupić już za kilkaset złotych, problem tylko taki że wszystkiego trzeba samemu dopilnować, i jak zaniedbasz to całą partię zmarnujesz. Dokładnie podobnie jest jak juz sie wyklują trzeba pilnować dogrzewania bo małe bażanty bardzo łatwo sie przeziębiają i zdychają.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez kogut » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 17:39

Co do opłacalnosci to jest to temat rzeka, jednym się opłaca mały sklepik spożywczy, a inni mają sieć hurtowni i bankrutują. Proponuje na początku nie myśleć o zyskach tylko o przyjemności, jak nabierzesz doświadczenia to sam ocenisz jak to się opłaca.

Pozdrawiam
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez młody » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 18:07

Pozwolę się wtrącić do rozmowy.

Kolega Kogut napisł, wszytsko co by należało powiedzieć ale ja chciałbym dodać jeszcze coś od siebie.

Jeżeli chodzi o budke 2x2 w środku woliery to polecam wybudować ją na zewnątrz, jako przybudówka woliery. Łatwiej operować i zawsze zyskujesz powierzchni bo masz 25mkw woliery + 4 m szopki a koszt ten sam a nawet mniejszy.

Zrobiłem też taką szybką kalkulację, (naturalnego wylegu pod bażancicom też nie udało mi się doczekać wykluły mi się tylko te pod zwykło kwoką-kurą silka).
Jak bedziesz miał 10 kur i inkubator to mozesz spodziewać się minimum 300 jaj. z czego wykluje ci sie dajmy na to 200 bażancików (70% to taki średni wynik), nawet jezeli 50 Ci odpadnie to i tak zostaje 150 szt . Jak wypuścisz 150 sztuk w jednej wolierce to jak bazanciki zaczna dorastać to ledwie co się pomieszczą i bedą sie dziobać naśmierć. Można zakładać obrączki i osłoki na dzioby, ale i tak duże zagęszczenie to dla bażantów nic dobrego.

Proponował bym Ci na początek woliere rozpłodową 1 sztuke, a wychowalnie 50 wtedy będzie Ci łatwiej je wychować, jak nabierzesz doświadczenia to sam zdecydujesz czy podzielić wolierę na trzy czy zostawić tak jak jest.

Co do opłacalności zgadzam się z Kogutem w pełni.
Najpierw naberz doświadczenia, a sam sobie policzysz czy to się opłaca i jak bardzo.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

...

Postprzez Maciek » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 18:45

Dzięki!
Mam prośbe jak możesz to napisz mi co i jak sie robi w ziązku z wylęgiem, bo wiem że trzeba zebrać oczyścić itd. wsadziś do inkubatora po 24 dniach się zaczną wykluwać, i co dalej ?? ( proponujesz zrobić wychowalnie np. 50m2, a rozrodczy mniejszy tak ?? )
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

...

Postprzez Maciek » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 18:52

Aha, i jaki inkubator kupić jakiś do 5 stówek, nie wiesz gdzie moge znaleźć ?? jest na allegro taki na 70 jaj kurzych to ile tam wejdzie gdzieś ok. bażancich
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez młody » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 21:52

Nie chcę nic sugerować, poprostu policz ile chcesz, wychowywać młodych policz liczbe sztuk pomnóż razy 3lub 4 metry kwadratowe.

Jedna kurka zniesie ci około 30 jaj, jeżeli dobrze poprowadzisz wylęgi to z około 80% jajek będziesz miał piskalki. Jak przesadzisz z liczbą ptaków w wolierze to ciężko będzie o ładne bażanty, bedziesz musiał zakładać osłonki na dzioby itp.

CO do inkubatora, to jeżeli ma pojemnosć 70 jaj kurzych to bażancich powinno wejsć lekko 100.

Pamiętaj że bażanty nie zniosą wszystkich jaj naraz, tak więc bedziesz je wkładał np. co 12 dni, jedne będą się kluły a inne bedziesz dopiero co wkładał, inne będą w połowie inkubacji.

Po wykluciu musisz pamiętać by małych nie przeziębić, sprawa wyglada tak że w szopce najlepiej odgrodzić im np sklejkami mniejszy obszar, tak by sie nie rozbiegały, zobaczysz maluchy będą sie zbierały do kupy pod zarówką jak będzie im zimno, jak bedzie za gorąco to bedą się rozsiadać po katach z dala od zarówki, to dla ciebie informacja że trzeba albo podwyższyć albo obniżyć żarówkę.
Pamietaj ze małe bażanciki, bardzo szybko się rozwijają i po kilku dniach potrafią podfrukiwać.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez rapit » Poniedziałek, 20 Listopad 2006 22:21

Maciek, proponuje ci lekturę literetury fachowej. Wprawdzie ksiażek o bażantach nie ma za wiele ale, da sie cos poczytać. Nie brał bym wszystkiego w tych ksiażkach na serio ale napewno warte sa poczytania.

Co do rozmiar wolier to ja uważam ze zawszewieksza woliera jest lepsza od mniejszej, 8)

Sprawa tylko jakie fundusze chcesz na to przeznaczyć, jakie masz mozliwosci co do terenu itp.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

...

Postprzez Maciek » Wtorek, 21 Listopad 2006 8:13

Dzięki Młody, Rapit co do terenu to mam dwa hektary tylko w takim nieczynnym kamieniołomie nie ma tam dużo kamienie bo wybrali, i gleba tam nawet dobrze przepuszcza. Mam do Was wszystkich pytanie, ile trzeba wydać na woliery, ile siatka kosztuje itp. woliera o powierzchni 220m2 o bokach 45 na 5 ????
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez Admin » Wtorek, 21 Listopad 2006 12:20

Koszty takiej woliery trudno oszacować, rozumiem że cały teren nie jest ogrodzony , czyli siatka misi być solidna (bo twoją wolierę będą napewno odwiedzać psy lisy i inne drapieżniki z załej okolicy), wypadało by ściany zrobić z mocnej siatki plecione(takiej jak na płoty) cena około 10zł za mkw, cena siatki o drobniejszym oczku nawet do 20zł/mkw, cena sufitu bedzie nizsza około 3-4 zł/mkw siatki taknej. Sama konstrukcja, stal jest bardzo droga 1 słupek to około 35zł (taki musiałby byc co 2 m ogrodzenia), teowniki i kątowniki na konstrukcje dachu iścian to w zalezności jak gdzie ale też chyba z 10 zł/ m bierzący.
Jezeli o mnie chodzi to ja nie jestem zwolennikiem fundamentów odlewanych z betonu, lepiej kupić i poukładać prefabrykaty na płoty które łatwo wkopać i ustawić a wbetonowąc jedynie słupki, tak wychodzi taniej i jka bedziesz chciał przebudowywać kiedyś w przyszłości to sprawa będzie ułatwiona.
Wszystko tzreba pomalować farba około30zł/litr, reszta to już praktycznie we własnym zakrsie praca, praca i jescze raz praca.
Admin
Good
 
Posty: 27
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 11:10
Miejscowość: Klon

...

Postprzez Maciek » Wtorek, 21 Listopad 2006 12:23

Dziękuje!
, piasek to akurat nie problem znajomy ma żwirownie i ma różne piaski fajne to załatwie. A ile na początek kupić bażantów ?? żeby mi sie zmieściły młode. itp. ??
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez Bażancik1991 » Wtorek, 21 Listopad 2006 16:54

Przeglądam tą rozmowę i jescze rok temu miałem podobnne dylematy.
Ja rozpocząłem od 1 gniazda i chyba dobrze zrobiłem.
Bażancik1991
 
Posty: 20
Rejestracja: Niedziela, 27 Sierpień 2006 19:47
Miejscowość: Wrocław

...

Postprzez Maciek » Wtorek, 21 Listopad 2006 17:00

I ile na początek kupiłeś /??
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez Bażancik1991 » Wtorek, 21 Listopad 2006 18:00

Na początku miałem jednego samca i 4 samiczki i uważam że to maximum .
Bażancik1991
 
Posty: 20
Rejestracja: Niedziela, 27 Sierpień 2006 19:47
Miejscowość: Wrocław

...

Postprzez Maciek » Środa, 22 Listopad 2006 18:52

Witam! Mam pytanie do wszystki Hodowców. Kase na hodowle będe miał, bez problemu, ale jeśli chodzi o woliere to taka jaka mnie interesuje wyniesie ok. 8000 tys.. Moje pytanie brzmi : czy konstrukcja woliery może być drewniana ?? (oczywiście solidna itd. z porządnych grubych pali)
Z góry dziękuje na odpowiedź.
Ostatnio edytowany przez Maciek, Piątek, 24 Listopad 2006 11:07, edytowano w sumie 1 raz
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez Bażancik1991 » Środa, 22 Listopad 2006 21:35

JA osobiście uważam to tak : Budując wolierę dla bażantów z METALU budujesz ją raz jeden a budując z drewna skazujesz się na remont woliery co pewien okres czasu. Albo inaczej ... słupki metalowe a spojenie górne drewniane . A i siatka powinna być (oczko nie większe niż 2cm*2cm gdzyż chroni cię to przed wróblami itp.
Łukasz
Bażancik1991
 
Posty: 20
Rejestracja: Niedziela, 27 Sierpień 2006 19:47
Miejscowość: Wrocław

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 8:13

Dzięki. Tylko koszt słupka jak sie orientowałem to ok. 30 zł, a drewno jest o wiele tańsze. Tutaj u nas opracowali takie różne metody inpregnacji tego drewna i naprawde sie trzyma doskonale, chyba zrobie jednak z drewna, bo nie mam tyle kaski, a po co sobie utrudniać, wczoraj rozmawiałem ze znajomymi z innych kół: Łowczymi i Prezesami i dogadaliśmy sie że za około dwa lata planują introdukcje bażanta. Jedno koło planuje również hodowle dzików.
Chciałbym poruszyć temat OHZ-ów ale to na nowym temacie,który zakładam : OHZ
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Maciek, Czwartek, 11 Styczeń 2007 20:37, edytowano w sumie 1 raz
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez kogut » Czwartek, 23 Listopad 2006 9:07

Z drewna napewno będzie łatwiej i taniej, z drewnem poradzisz sobie napewno sam, ze stalą jest taki problem ze trzeba pospawać, jak umiesz sam spawać to nie ma problemu, ale jak nie masz takiej umiejętności to też problem.

Wiele wolier robionych przez domorosłych hodowców jest udowane z dostępnych materiałów, troche starej siatki, na sklpienie stara sieć rybacka, drzwi to stare drzwi od chlewu itp, Moze nie wygląda to efektownie ale bażanty nie mają tendencji do skarżenia się na estetyke :D.

Myśle że nie jest tutaj problemem czy woliera jest z drewna czy metalu, poprostu ma być zrobiona tak żeby posłużyła, była na tyle mocna by zabłakany pies nie dostał się do środka, a zimą nie zawaliła się pod ciężarem śniegu.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 9:30

Dzięki! Ja to raczej spawać jeszcze nie potrafie bo mam 13 lat.
Ale chyba zrobie z drewna :D
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 9:57

A kontakt jakiś do wytwórni takich siatek gdzieś w okolicach Wrocławia, bo ja mieszkam w Kamiennej Górze. A nie wiecie czy są takie siatki do ochrony upraw o takich małych oczkach ????
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez rapit » Czwartek, 23 Listopad 2006 10:37

Maciek, mamy internet, ja kupowałem w sklepie internetowym mieli najtaniej. Sprawa prosta wpisujesz w googlu: "Siatka do budowy wolier",
no i masz.
Nawet jak doliczyłem transport koszty przesyłki to i tak się super kalkulowało. Miałem o wiele taniej niż w promocji w Castoramie, nie porównując już do cen w sklpeie ogrodniczym.

Pozdrawiam
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 10:53

Dzięki! Wszedłem w pierwszą strone i rzeczywiście tanio !! A na góre dać tą sieć ??będe robił w przyszłym roku jak dobrze pójdzie, ale chce wiedzieć wszystko wcześniej żeby nie było niespodzianek ;)
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 13:29

Czy bażanty mogą przebywać cały rok w wolierze rodzinnej ( 1kogut 4 kury) ?? Czy zalecane jest żeby przebywały w niej tylko podczas nieśności kur ??
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

...

Postprzez Maciek » Czwartek, 23 Listopad 2006 15:17

W sumie wszystko jest git zaplanowana woliera itp. upatrzony inkubator, ale jeśli mam takie pomysły jakie mam czyli w przyszłości może OHZ, a na pewno introdukcja bażanta, to nie wystarczy mi chyba budka 2x2 jako odchowalnik czyż nie ?? Jakie wymiary i jak skonstruowana ma być budka dla pisklaków ??
Pozdrawiam
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Misz-masz

Postprzez Bażancik1991 » Czwartek, 23 Listopad 2006 18:13

Nie mam jakichś zastrzeżeń co do tego, że mogą przebywać w wolierze rodzinnej cały rok. Natomiast co do odchowalnika jeśli chcesz mieć większą hodowle to oczywiście 2*2 nie wystarczy. Ja osobiście mam odchowalników kilka ( 4*4 ) a dokładnie cztery odchowalniki w tym każdy z wyjściem na dwór (wszystko jest oczywiście ogrodzone :) :) ) i mi to w zupełności (na razie) wystarcza, chociaż przyznam się, że chyba będę musiał pomyśleć o rozbudowie :P. A i budkę mam z matalowych części wraz z elementami drewnianymi (ściany muszą być z wełną mineralną gdyż styropian się nie nadaje, ponieważ MYSZY to wykorzystają !! - ja mam z wełną i jestem zadowolony)
Łukasz
Bażancik1991
 
Posty: 20
Rejestracja: Niedziela, 27 Sierpień 2006 19:47
Miejscowość: Wrocław

Postprzez piotrek » Czwartek, 23 Listopad 2006 21:30

Dzień Dobry,
dawno nie zaglądałem na forum a tu sie dzieją takie rzeczy, pierwszy post na 2 strony. Też coś dorzuce od siebie.

Nie pamiętam już jakie tam są wymogi i jak stanowi prawo budowlane, ale do 10metrów kwadratowych to jest taka budowla której nie trzeba nigdzie zgłaszać, do 35 metrów wystarczy tylko zgłoszenie, powyżej 35 zaczynają się schody, jest traktowane to jak budowa, tzreba zezwolenia itp. Myślę że to 10 m kwadratowych to jest chyba minimum (bo w mniejszej trudno się obrócić :P). Masz dostęp do załatwienia tanich desek, robisz prostą szopkę, tak jak pisał bażancik1991 to trzeba ją ocieplić, zaizolować ściany by temperatura nie wachała sie zbytnio, bo wiesz w maju-czerwcu bywają bardzo zimne noce.
Acha i do ocieplenia koniecznie wata mineralna, bo styropian to ci myszy zeżrą :(
piotrek
 
Posty: 11
Rejestracja: Środa, 06 Wrzesień 2006 10:49
Miejscowość: Zielona Góra

...

Postprzez Maciek » Piątek, 24 Listopad 2006 8:35

Dzięki Piotrek! Coś będe musiał robić w przyszłym roku, czy Wy sprzedajecie bażanty do introdukcji do kół łowieckiech ?

Pozdrawiam
Maciek
Ostatnio edytowany przez Maciek, Piątek, 24 Listopad 2006 11:02, edytowano w sumie 1 raz
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez kogut » Piątek, 24 Listopad 2006 10:27

Maciek co ty piszsesz,
A jak ktoś z koła wejdzie na to forum i zobaczy, że chcesz "zdzierać" kolegów z lokalnych kół, to co sobie pomyśli, chyba to że trzeba poszukać innego dostawcy bażantów :roll:

Hodowla bażantów jest prosta, ale wychodować ładne dorodne ptaki to sztuka którą nie każdy moze pojać. Jak będziesz miał brzydkie bażanty to zapewniam cię że żaden myśliwy nie kupi ich od Ciebie nawet za 10zł.

Maćku skup się na tym by najpierw zacząć hodowlę i nabrać cennych doświadczeń, a to czy bażanty bedziesz wstanie sprzedać za 20 czy 50zł za sztuke to się okaży najprędzeń przyszłej jesieni.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

...

Postprzez Maciek » Piątek, 24 Listopad 2006 10:59

Witam, Kogut, ja zdzierać i tak nie będe bo mam samych znajomych w kołach więc nawet nie wypada. Chciałem poruszyć temat właśnie tego zdzierania za wzbogacanie środowiska. Na tym forum jest bardzo dużo gości, którzy też chcą sobie poczytać, więc tylko i wyłącznie chodzi mi o wyjaśnienie tej kwestii. Ja również, nawet nie będe myślał o pieniądzach zaczynając hodowle gdyż będzie to dla mnie przyjemność a introdukcja bażanta w łowisko, będzie moją dumą, jeśli sie uda i bażanty sie "przyjmą":).
Pozdrawiam
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

...

Postprzez Maciek » Sobota, 25 Listopad 2006 8:01

Witam! Czy robić konstrukcje na dach ?? jakieś poprzeczne belki, czy tylko siatke zawiesić ??
Pozdrawiam i zgóry dziękuje za odpowiedź
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez kogut » Sobota, 25 Listopad 2006 21:29

Przy wielkości woliery 50mkw lepiej zrobić konstrukcje na dach, przyda się zimą gdy spadnie śnig, jak nie bedziesz miał konstrukcji nośnej to siatka ugnie się pod ciężarem śniegu i moze poprzewracać ściany. Nośność sklepienia(konstrukcji pod siatką) musisz przewidzieć w ten sposób by udźwignęła napór śniegu, a w Kamiennej Górze to raczej go zima nie brakuje.

Można też nie robić konstrukcji dachowej ale wtedy tzreba podpierać kołkami za zakończeniem krzyżakiem, ale przy wolierze jaką ty zamierzaż zrobić to lepiej poprostu zrobić dobrą konstrukcję.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

...

Postprzez Maciek » Poniedziałek, 27 Listopad 2006 15:23

Dzięki, masz racje u nas w zimie to śniegu jest aż za dużo :p , a Ty kogut skąd jesteś ??
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Następna

Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany