Klatki dla przepiórek

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Klatki dla przepiórek

Postprzez Przepiór » Czwartek, 25 Styczeń 2007 14:51

Witam wszystkich na forum,
Znajomy namawiea mnie na przepiórki. Tzn abyśmy na spółke założyli małe stadko, które pozwoli na pozyskiwanie pysznych jajek od czasu do czasu coś na rsółek. Ja mam inkubator (hoduje bażanty królewskie i diamenty), jest pomieszcenie w którym jest w miare ciepło. Pozostaje tylko pytanie jak zrobić klatki aby były odpowiednie. Myslimy o przepiórkach japońskich gdyż są bardziej nadające się na rosół.
Macie moze jakąś wiedzę na ten temat?
Przepiór
 
Posty: 9
Rejestracja: Czwartek, 25 Styczeń 2007 14:47
Miejscowość: Koszalin

Postprzez kogut » Piątek, 26 Styczeń 2007 23:48

Jest kilka podstawowych rzeczy które taka klatka musi mieć.
1. Minimum pół metra kwadratowego na stadko.
2. Wysokośc około 25cm (aby przepiórki nie rozbijały się)
3. podłogę z siatki , a pod siatka szufladę na odchody.
4. podłoga pod katem tak by jajka wypadały do szufladki.
5. karmidło na zewnątrz, bo przepiórka bardzo rozrzuca pokarm.
6. Poidło najlepiej jakieś butelkowe też z łatwym dostepem z zewnatrz.

Pozdrawiam
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Przepiór » Czwartek, 01 Luty 2007 11:40

Dzięki za odpowiedź. Czyli karmidło powinno być jakoś zabezpieczone, też właśnie słyszałem że przepiórki bedą głocne chodzić ale pokarmu i tak szanować nie bedą. A jak najlepiej dobierać liczbę w stadku?
Przepiór
 
Posty: 9
Rejestracja: Czwartek, 25 Styczeń 2007 14:47
Miejscowość: Koszalin

Postprzez kogut » Piątek, 02 Luty 2007 10:02

Jeżeli chcesz pozyskiwać jajka w celu dalszego wylęgu to wskazane jest około 5-6 sztuk na kogucka, jednka jeżeli chcesz pozyskiwać jajka w celach konsumpcyjnych kurek może być spokojnie 2 razy tyle.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez misiek » Piątek, 09 Luty 2007 17:38

Przepiórki mają bardzo toksyczne odchody, trzeba dać na spód dobrze ocynkowaną siatkę. Jak już bedziesz sobie robił klatki to obmyśl wszystko tak żeby łatwo dawać pić i papu bez otwierania klatki. Najlepiej mocowane z zewnątrz. Poidło jakieś butelkowe. Spód wysówany do czyszcenia -koniecznie.
misiek
 
Posty: 6
Rejestracja: Poniedziałek, 05 Luty 2007 23:36
Miejscowość: Brzeziny

...

Postprzez Maciek » Wtorek, 20 Marzec 2007 17:45

Witam!
Czy przedstawiona wcześniej tutaj klatka może być klatką dla kuropatw ??
Pozdrawiam
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez xwiatr » Wtorek, 20 Marzec 2007 22:54

Dla kuropatw należałoby tam wprowadzić pewną modyfikację.
Otóż zwiększył bym ją nieco. 1m kadratowy na stadko wystarczy.
Jakieś budki z piaskiem aby kuropatwy mogły tam składać jajka. Jajka te przeznaczone będa do inkubacji więc nie mogą być narażone na uszkodzenia itp.
Poza tym resztę można zrobić tak samo.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

...

Postprzez Maciek » Sobota, 29 Grudzień 2007 13:59

Witam!!
Prosze o informacje na temat nieśności przepiórek, tzn. w jakich odstępach czasowych składają jajka i ile. Ile trwa okres inkubacji i jakie muszą być spełnione przy nim warunki.
Dzięki za inf.
Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku !!
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez rapit » Wtorek, 01 Styczeń 2008 20:19

Maciek za bardzo specjalistą nie jestem, ale czytałem że jak dasz przepiórką dobrą temperaturem i dobrą paszę to możesz liczyć na 2 jajka dziennie. Warunki inkubacji pewnie tak jak dla innyh ptaków, czas inkubacji 16-17 dni (musiałem sie tutaj posiłkować ściągą :) ).

Z tego co pamiętam to przepiórki też kojaży sie gnaizda podobnie jak bazanty łowne kogucik + 5-6 kurek.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

...

Postprzez Maciek » Środa, 27 Luty 2008 19:22

Wykonuje klatki dla przepiórek o wymiarach 2m/0,5m. Na krótkim boku chciałbym zrobić na zewnątrz karmidło, do którego byłby dostęp przez tą ściankę, a mianowicie między prętami w niej umiejscowionymi, Moje pytanie tyczy się odstępów między prętami, tak żeby przepiórki mogły wystawić głowę do karmnika ...
Pozdrawiam
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez Bodzio » Sobota, 01 Marzec 2008 3:19

eraz Już Ci dokładnie nie powiem, ale jak ostatnio widziałem takie klatki to pręty były co jakieś 4cm.
A tak przy okazjijezeli mogę zapytać, 2m? długości to nie za dużo?
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

...

Postprzez Maciek » Sobota, 01 Marzec 2008 14:24

Bodzio,
2 metry, dlatego że tak mi pasuje do pomieszczenia w którym będę hodował przepiórki, 2 x 0,50 wychodzi 1m2, na takiej przestrzeni mogę utrzymywać nawet 40 sztuk ...
Pozdrawiam
Maciek
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez xwiatr » Poniedziałek, 15 Wrzesień 2008 19:22

Witam,

Sporo czasu minęło od rozpoczęcia tego wątku i tak się złożyło, że w końcu sam postanowiłem trzymać parę przepiórek. Głównie dla celów pozyskiwania jaj. Poczytałem o wspaniałych właściwościach ich jaj.
Nie bawiłem się jednak w samoróbki. Kupiłem otową klatkę.
Nie jest to duży wydatek, a za tę cenę trudno byłoby zrobić coś lepiej przemyślanego i w dodatku żeby wyglądało tak estetycznie.
Znalazłem to w chyba najpopularniejszym w internecie sklepie hodowlany.pl, w zakładce Klatki dla przepiórek. Oczywiście wybrałem tę do pozyskiwania jaj. Ma ona to co kogut opisał w punkcie 4. podłoga pod katem tak by jajka wypadały do szufladki.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez chaos133 » Sobota, 03 Styczeń 2009 13:17

Witam mam mały problem a właściwie to dużo, mianowicie miałem kiedyś krowę w oborze było tam parę chlewków na świnie które teraz są puste.
Mam zamiar je wykorzystać na hodowlę przepiórek. chlewek ma wymiary długość 2,20 szerokość 1,88 na dnie jest słoma jeszcze. Czy będzie to odpowiednie dla przepiórek czy muszę zrobić klatkę tak jak wyżej jest napisane :?: potrzebuję szybko odpowiedzi pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
chaos133
 
Posty: 5
Rejestracja: Sobota, 03 Styczeń 2009 12:42

Postprzez rapit » Sobota, 03 Styczeń 2009 15:59

Kiedyś chodowałem przepiórki w komórce o wymiarach 3x3m, muszę przyznać ze z dobrym skutkiem nie miałem problemu by się dziobały lub coś podobnego. Tak więc na początek jak masz taki kojec to spokojnie możesz tam wpuszczać przepiórki.
Acha, przepiórki nie latają dobrze ale jezeli kojec nie jest górą zamknięty to mogą ci wyfrunąć. Lepiej założyć z góry jakąś siatkę. Przed wpuszczeniem przepiórek lepiej wyczyścić cały kojec, i na podłocdze wysypać grube wióry ze stolarni lub ciętą słomę.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez chaos133 » Sobota, 03 Styczeń 2009 19:26

a i jeszcze jedno jak będę miał więcej kogucików to czy one nie będą się bić i jakie przepiórki są najlepsze na początek
chaos133
 
Posty: 5
Rejestracja: Sobota, 03 Styczeń 2009 12:42

Postprzez mikołaj » Sobota, 03 Styczeń 2009 19:57

jeżeli bedziesz miał sporo kur to nie będą sobie zbytnio wchodzić w drogę, zależy ile masz zamiar mieć całego inwentarza, najlepiej na poczatek przepiórki japońskienie nie są trudne w utrzymania, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach, higiena, żywienie, światło. przepiórki sporo rozsypują najlepiej jedna karme tak aby nie miały mozliwości wyboru bo wtedy wszystko jest rozgrzebane
mikołaj
 
Posty: 68
Rejestracja: Niedziela, 04 Maj 2008 13:58
Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez chaos133 » Sobota, 03 Styczeń 2009 20:00

A jaką karmę i ile polecacie ptaków to znaczy myślałem na początek kupić 2 pary i żeby się rozmnożyły co wy o tym myślicie ?? CZy może lepiej 1 kogucika i 5 kurek??


mógłbyś cos więcej opowiedzieć o tych warunkach??: higiena, oświetlenie itd
chaos133
 
Posty: 5
Rejestracja: Sobota, 03 Styczeń 2009 12:42

Postprzez mikołaj » Sobota, 03 Styczeń 2009 23:53

dwie pary czyli 1+1 to nie wchodzi w gre ja mam tak ze jeżeli mam gniazdo to zawsze mam 4+1 czyli 4 kurki + 1 kogut. na takiej powieszchni możesz miec conajmniej 40 sztuk , a sa tacy co pewnie maja wiecej jak byś poszukał bedziesz miał odpowiedzi na wszysttko . jesli coś to pisz, specem nie jestem ale podstawy wiem
mikołaj
 
Posty: 68
Rejestracja: Niedziela, 04 Maj 2008 13:58
Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez chaos133 » Niedziela, 04 Styczeń 2009 10:34

mam jeszcze pytanie odnośnie higieny, żywienia, oświetlenia. a poza tym co z jajkami jeżeli kura ich nie będzie wysiadywać to muszę kupić inkubator niestety nie mam kasy mam też kury małe liliputy czy ona może wysiadywać młode albo jak zrobić inkubator
chaos133
 
Posty: 5
Rejestracja: Sobota, 03 Styczeń 2009 12:42

Postprzez chaos133 » Poniedziałek, 05 Styczeń 2009 18:44

jest tu ktoś??
chaos133
 
Posty: 5
Rejestracja: Sobota, 03 Styczeń 2009 12:42

Postprzez Bodzio » Wtorek, 06 Styczeń 2009 13:35

uuh ja tu jestem :)

Zobacz ten temat powtarzał się wielokrotnie, nie dziw się że ktoś Ci nie odpowiada, jak już 2 razy pisał o tym na forum.

Budowa inkubatora też nie jest za darmo i nie daje 100% gwarancji sukcesu.
Jezeli mogę Ci coś zasugerować to na pocżatek zacznij z kilkoma kurami liliputami za rok zobaczysz jak Ci idzie i czy warto kupowac inkubator.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Re: Klatki dla przepiórek

Postprzez kasiagrz » Środa, 16 Sierpień 2017 9:18

Moim zdaniem klatka jest profesjonalnie wykonana i z pewnością posiada odpowiednie standardy.
kasiagrz
 
Posty: 4
Rejestracja: Wtorek, 15 Sierpień 2017 11:43

Re: Klatki dla przepiórek

Postprzez aniaste » Środa, 16 Sierpień 2017 9:22

Ja posiadam z tej firmy odchowalnik i jestem bardzo zadowolona.
aniaste
 
Posty: 1
Rejestracja: Wtorek, 15 Sierpień 2017 11:37

Re: Klatki dla przepiórek

Postprzez marcinnor » Czwartek, 17 Sierpień 2017 7:44

Klatka wygląda dość solidnie. Ja od dłuższego czasu posiadam tą klatkę Pełen ocynk i moim zdaniem jest to klatka na lata.
marcinnor
 
Posty: 31
Rejestracja: Czwartek, 12 Styczeń 2017 12:27

Re: Klatki dla przepiórek

Postprzez Pio45 » Poniedziałek, 21 Sierpień 2017 11:20

Obie wyglądają całkiem nieźle, koszt też jak widać podobny, tylko pojemność ptaków różna. Mam podobny system pojenia jak w tej bio-eggs i fajnie się sprawdza
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany