rejestracja hodowli

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

rejestracja hodowli

Postprzez Sara » Czwartek, 29 Listopad 2007 19:43

Obecnie to bawie się w hodowlę bazantów i pawi ,ale gdybym zajeła się hodowlą na większa skale to jakie muszę spełnić warunki administracyjne. :lol: Proszę o odpowiedź.
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Postprzez rapit » Czwartek, 29 Listopad 2007 20:16

Zasadniczo to zadnych super wymagań nie ma, trzeba jedynie zgłosić dobrostan u powiatowego weterynarza i to na tyle.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez Hobbysta » Piątek, 28 Grudzień 2007 14:50

Skoro padł temat urzędu, to czy ktoś może wie dokładnie jak wygląda strona prawna hodowli bażantów łownych? Z tego co się orientuję, to sam dobrostan od PLW nie wystarczy. Ustawa o ochronie przyrody czy zwierząt (nie pamiętam dokładnie która) wyraźnie mówi, że zabronione jest przetrzymywanie zwierząt dzikich bez zezwolenia. A żeby zdobyć zezwolenie trzeba spełnić kilka warunków np. mieć potwierdzenie wyklucia ptaków w niewoli, mieć zarejestrowaną działalność w celach np. wystawowych lub innych itd. Ostatnio słyszałem w TV, że grożą za to spore grzywny. Czy ktoś orientuje się jak to w końcy wygląda?
Hobbysta
 
Posty: 27
Rejestracja: Piątek, 04 Maj 2007 11:43
Miejscowość: śląskie

Postprzez Dave » Piątek, 28 Grudzień 2007 16:28

cześć Sławek tu są ptaki które trzeba zarejestrować Powiatowym urzędzie

Kurowate (Bażantowate)

Pantarka białoszyja
Indyk pawi
Pstropiór żółtonogi
Pstropiór białouchy
Pstropiór białoczelny
Argus malajski
Pstropiór rdzawy
Bażant himalajski
Przepiór wirginijski
Uszak biały
Uszak biały
Uszak brunatny
Kur siwy
Kuropatnik
Olśniak himalajski
Olśniak zielonosterny
Olśniak białosterny
Kiściec modrolicy
Kiściec syjamski
Kiściec annamski
Kiściec żółtosterny
Kiściec wietnamski
Kiściec jednobarwny
Kiściec ognisty
Kiściec cesarski
Kiściec czarny
Kiściec nepalski
Kiściec tajwański
Kuropatwa czarna
Przepiór białolicy
Przepiórecznik
Paw złoty
Wieloszpon szary
Wieloszpon lśniący;
Wieloszpon palawański
Wieloszpon wietnamski
Wieloszpon rdzawogrzbiety
Wieloszpon pawi
Wieloszpon białobrody
Argus czubaty
Kuropatwa długodzioba
Bezszpon;
Puchoczub
Kuropatwa koroniasta
Bażant kasztanowaty;
Bażant Elliota
Bażant birmański
Bażant tajwański
Bażant królewski
Ułar kaspijski
Ułar tybetański
Tragopan żółtolicy
Tragopan plamisty
Tragopan rudolicy
Tragopan czerwony;
Tragopan satyr
Preriokur dwuczuby
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Postprzez rapit » Sobota, 29 Grudzień 2007 10:33

Dokładnie bażant łowny nie jest w świetle prawa zwierzęciem dzikim, tzn jest dziki ale dopuszczony do hodowli tak jak np daniele, czyli możesz go hodować.
Ale jak bedziesz chciał kuropatwy to już kuropatwa nie jest dpuszczona i musisz starać się o zezwolenie.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

...

Postprzez Maciek » Niedziela, 30 Grudzień 2007 17:29

Koledzy,

Interesuje mnie sprawa pozwolenia na hodowle kuropatw i przepiórek, czy moge to zezwolenie otrzymać od starosty ?? Czy moge starać się o pozwolenie już teraz, ale hodowlę rozpocznę dopiero za rok ??
www.bazanty.pl - najlepsza strona poświęcona hodowli bażantów ;)
Maciek
 
Posty: 142
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Listopad 2006 13:52
Miejscowość: Kamienna Góra

Postprzez szmery » Niedziela, 30 Grudzień 2007 19:39

chciałem dodać jeszcze pytanie od siebie... jakie są kary za hodowle kuropatw bez zezwolenia?? ile takie zezwolenie kosztuje?? z góry dziękuje za odpowiedź :wink:
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez Dave » Niedziela, 30 Grudzień 2007 19:52

nie trzeba mieć zezwolenia tylko trzeba zarejestrować ptaka koszt tego jest w granicach 30 zł ale potem za każdego ptaka ileś sie płaci ale to jakieś kilkanaście zloty. Wszystko załatwicie w starostwie powiatowym. Ale nie wszystkie kuropatwy trzeba rejestrować i nie wszystkie przepiórki. Następna sprawa żeby zarejestrować ptaka musicie mieć dokumenty na niego tzn od jakiego hodowcy jest i kim byli jego rodzice taki dokument musicie dostać od hodowcy który wam ptaka sprzedaje a ptak podlega rejestracji. bez tych dokumentów niestety nie zarejestrujecie ptaka.
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Postprzez szmery » Poniedziałek, 31 Grudzień 2007 15:50

no to moja sprawa jest beznadziejna.... bo ptaki mam od hodowcy ktory zezwolenie ma jedynie na uwadze... heh :roll:
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Re: urzad

Postprzez sam12 » Poniedziałek, 09 Grudzień 2013 13:28

a co jesli sam sobie złape kilkanaście bazantów .Chodzi mi o to czy w razie kontroli nie będe miał problemów
sam12
 
Posty: 1
Rejestracja: Poniedziałek, 09 Grudzień 2013 13:24

Re: urzad

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 09 Grudzień 2013 20:01

Jeśli sam sobie złapiesz bażanty to zostaniesz oskarżony o kłusownictwo i możesz zostać skazany na PIĘĆ lat więzienia !!!!!
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: urzad

Postprzez simon » Wtorek, 10 Grudzień 2013 8:14

zigi69 napisał(a):Jeśli sam sobie złapiesz bażanty to zostaniesz oskarżony o kłusownictwo i możesz zostać skazany na PIĘĆ lat więzienia !!!!!


Ale skąd oni będą wiedzieć, że je złapał? Przecież mógł je kupić od kogoś kto ma hodowlę
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: urzad

Postprzez zigi69 » Wtorek, 10 Grudzień 2013 19:40

simon nie wiem jak Ty ale ja nie popieram kłusownictwa w żadnej postaci. Czy bażanty aż tyle kosztują żeby je chwytać? Jestem w stanie zrozumieć że ktoś znajdzie gniazdo gdzie kura zginęła i jajka tak czy tak się zmarnują więc je zabiera i inkubuje ale żeby specjalnie to robić również nie popieram. A skąd ktoś się dowie o akcie kłusownictwa choćby z tego forum po analizie wypowiedzi, odnaleźć osobę piszącą posty wcale nie jest trudno. Zresztą można wpaść na samym akcie kłusownictwa, może sypnąć sąsiad itd.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: rejestracja hodowli

Postprzez simon » Czwartek, 12 Grudzień 2013 8:14

Zigi ja też oczywiście nie popieram. Zwracam jedynie uwagę na to, w jaki sposób ktoś ma osobie, która trzyma bażanty udowodnić, że zostały one złapane, a nie kupione od innego hodowcy? Żeby mieć problem z prawem to raczej muszą złapać kłusownika na gorącym uczynku.
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: rejestracja hodowli

Postprzez zigi69 » Czwartek, 12 Grudzień 2013 13:09

Rozumiem, ale ja jestem za piętnowaniem każdego objawu kłusownictwa. Jak może wpaść przy kontroli? np jeśli ktoś ma hodowle nastawioną na sprzedaż ma zarejestrowaną hodowle to musi prowadzić księgowość tam mu np powinno się zgadzać. Zresztą nie wiem nie zagłębiałem się ale jakaś książka czy historia hodowli powinna być chyba prowadzona tak jest przy gospodarstwach gdzie jest hodowla zwierząt.
Pozdrawiam
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: rejestracja hodowli

Postprzez sputnik » Wtorek, 17 Grudzień 2013 8:42

Z tego co wiem, nie potrzeba nic rejestrować ani prowadzić żadnych ksiąg bo bażanty nie są ptakami rodzimymi. No ale wiadomo (nawiązując do wypowiedzi Simona), jeżeli przyjdzie kontrola i będą dociekliwi skąd te bażanty pochodzą, to będziesz musiał wykazać w jakiś sposób ich pochodzenie.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany