potrzebna porada !!!!!!!!!!!!!

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

potrzebna porada !!!!!!!!!!!!!

Postprzez sebek_12 » Niedziela, 02 Grudzień 2007 11:15

Witam. Chciałbym zakupić inkubator i w związku tym mam pytanie czy nen inkubator jest dobry

dziękuje za pomoc !!!
sebek_12
 
Posty: 38
Rejestracja: Sobota, 03 Listopad 2007 14:02

Postprzez edgar9 » Niedziela, 02 Grudzień 2007 23:58

Ja to się w takie rzeczy bym nie bawił. To jest wschodnia produkcja, a to wiadomo pewnie jak te wszystkie bibeloty co kiedyś ruscy na targach sprzedawali. Kupisz takie coś, niby zaoszczędzisz, a jak ci się potam schrzani podczas inkbacji 10 jaj pawich, albo jeszcze gorzej tragopanów to jak to się mówi: "będziesz miał po ptokach".
Ja szczerze mówiąc boję się takich wynalazków.
edgar9
 
Posty: 40
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 12:50
Miejscowość: Kalisz

Postprzez Dave » Sobota, 15 Grudzień 2007 18:15

sebek_12 nie myślałeś zrobić sobie samemu inkubator ??
masz jeszcze czas wiec możesz zrobić. Ja właśnie tak robie swój z pełną automatyka na ok 250 jaj + klujnik koszt materiałów na budowę takiego inkubatora to około 450 zł tyle mnie części kosztowaly

Termoregulator z higrometrem 117 zl

grzałka 250 W 60zl

Programator czasowy 60zl kupiony na allegro to do silniczka na obracanie jajek

Silniczek do obracania jajek miałem na stanie z opiekacza-rożna bardzo małe obroty

wentylatorek do komputera 12zl

Transformatorek na 12V do wentylatorka 20zl

Drewniane Kołki do szuflad na obracanie jajek 40zl

Płyta osb 105zl

Rozety powietrzne do regulacji wymiany powietrza 20zl

Jak sam sobie zrobisz inkubator to będziesz wiedział jak pracuje będziesz znal jego wady i zalety jak coś nie będzie pasować zawsze możesz go bardziej usprawnić do takiego stopnia ze będzie działał idealnie.
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Postprzez sebek_12 » Sobota, 15 Grudzień 2007 21:37

Siemka Dave.....Myślałem o zrobieniu własnego inkubatora ale nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać. Co z tego że zakupie części jak nie będe wiedział jak je podłączyć itp....na temat prawa mógłbym coś powiedzieć ale na temat elektroniki to zielona bajka
sebek_12
 
Posty: 38
Rejestracja: Sobota, 03 Listopad 2007 14:02

Postprzez Dave » Sobota, 15 Grudzień 2007 21:58

ja tak samo z elektroniki jestem ciemny za to jestem stolarzem wiec obudowa dla mnie to nie problem. Mój sąsiad jest elektrykiem wiec mi pomoże podłączyć wszystkie rzeczy. Na pewno znasz jakiegoś elektryka co Ci pomoże w podłączeniu sprzętu.
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna

Postprzez sebek_12 » Niedziela, 16 Grudzień 2007 13:33

Witam. Z czego robisz tą obudowę....? bo czytałem gdzieś ze można również z lodówki zrobić obudowę...własnie moja babka ma na strychu popsutą lodówke..
sebek_12
 
Posty: 38
Rejestracja: Sobota, 03 Listopad 2007 14:02

Postprzez Dave » Poniedziałek, 17 Grudzień 2007 16:41

ja robie z płyty osb ale jeśli masz lodówkę to jak najbardziej sie nadaje ja nie mam wolnej lodówki wiec temu z płyty osb robie
Dave
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2007 19:44
Miejscowość: Pszczyna


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany