Problem z bażantami ......:(

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Problem z bażantami ......:(

Postprzez sebek_12 » Wtorek, 20 Listopad 2007 17:45

Witam mam problem z bażantami. Ostatnio kupiłem 4 bażanty łowne 1 kogucik i 3 kurki. Bażanty są troszeczke dzikie gdyż były jaja podebrane od bażanta żyjącego na wolności......znalazł je mój znajomy...Zauważyłem ostatnio że kogucik zaczął deptać kurki i wydziobywać im piurka z głowy.......Przecież na deptanie to jest chyba za późno z tego co wiem to na wiosne,.....Co mam zrobić aby je nie dziobał ??
Proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sebek_12
 
Posty: 38
Rejestracja: Sobota, 03 Listopad 2007 14:02

Postprzez wiesław » Wtorek, 20 Listopad 2007 19:30

załóż mu okulary lub nosek ewentualnie przytnij dziób tylko góre!!!kup jeszcze jakiś preparat witaminowy do wody
wiesław
 
Posty: 14
Rejestracja: Wtorek, 14 Sierpień 2007 17:25
Miejscowość: WIELKOPOLSKA

Postprzez Sara » Środa, 21 Listopad 2007 0:03

Przyczyn wydziobywania piór może być wiele;
A)złe warunki utrzymania: zbyt ciasne pomieszczenia, niedostateczna liczba karmideł,zbyt intensywne oswietlenie powodujące nerwowośc i agresywnosc.
B)choroby pasozytnicze swędzenie skóry powoduje, że ptaki ciągle czyszcza pióra i moga też dziubac inne osobniki.
C )Niedobór składników pokarmowych,hałas nipokojenie ptaków.
D )ZWYCZAJNA NUDA :D należy zorganizowąc im zajęci :P :P
zabawę , bal przebieranców.a tak poważnie to rozsypac troche ziarna w sciółke, w całosci buraki ,marchew niech dziubią ,ugotowane ziemniaki. Pawiami i bazantami to dopiero od roku próbuję sie bawic, ale kury to mam i problem nie jest mi obcy.pozdrawiam
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Postprzez sebek_12 » Środa, 21 Listopad 2007 7:18

Gdzie mogę kupić ten osłaniacz na dziub...........i jak mu przyciąć zeby mu nic nie zrobić ??
sebek_12
 
Posty: 38
Rejestracja: Sobota, 03 Listopad 2007 14:02

Postprzez rapit » Środa, 21 Listopad 2007 12:08

Osłonki na dziby kupisz tutaj:
http://www.hodowlany.pl/i127_Oslonki_na_dzioby_komplet_10_noskow__30_szpilek.html

Napisz jak chowasz swoje bazanty, wielkość woliery, czy są na otwartym powietrzu czy w zamknięciu pod dachem gdzie mają ciągle ciepło.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez bażant » Środa, 21 Listopad 2007 16:22

Z tym przycinaniem to bym uważał. Ptak może paść ze stresu podczas obcinania a pozatym to jest to bolesne. Wolałbym użyć bardziej humanitarnych sposobów. :wink:
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez sebek_12 » Środa, 21 Listopad 2007 20:43

Witam. Bażanty trzymam w pomieszczeniu 20m kwadratowych. Mają otwarty wybieg jak i pomieszczenie zamknięte.ale nie przebywają w nim zaczęsto.Oczywiście mają świerki gałęzie no i sporo miejsca.
sebek_12
 
Posty: 38
Rejestracja: Sobota, 03 Listopad 2007 14:02

Postprzez rapit » Środa, 21 Listopad 2007 22:37

Czyli nie powinno być problemu, ale masz pecha i trafiłeś na wrednego koguta. Poprostu załóż kogutowi osłonke i problem z głowy.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany