różne bażanty w jednej wolierze

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

różne bażanty w jednej wolierze

Postprzez rutek » Poniedziałek, 05 Listopad 2007 19:51

Witam.Mam pytanie i proszę o radę.Czy mogę trzymać razem w wolierze samce bazanta królewskiego.diamentowego i uszka siwego,czy bedą ze sabą walczyły?Chcem trzymac same samce ze względu na urodę dlaozdoby bez prowadzenia hodowli.Dziękuję za wszystkie rady.[/u]
rutek
 
Posty: 3
Rejestracja: Niedziela, 04 Listopad 2007 16:21
Miejscowość: ELBLĄG

Postprzez rapit » Poniedziałek, 05 Listopad 2007 20:48

Ogólnie zasada jest taka, i w 95% sie sprawdza. Jak wpuścisz do woliery młode koguty i nie będzie wolierze kur wtedy nie powinno być problemu, ale jak by były w wolierze kury to pewnie koguty by się pozabijały.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez rutek » Poniedziałek, 05 Listopad 2007 21:16

wilkie dzięki.
rutek
 
Posty: 3
Rejestracja: Niedziela, 04 Listopad 2007 16:21
Miejscowość: ELBLĄG

Postprzez rutek » Wtorek, 06 Listopad 2007 17:41

i mam jeszcze dwa pytanka, bo chcem zrobić dla nich wolierę w sadzie gdzie nocowałyby a w dzień chciałbym żeby luzem chodziły po sadzie a pytanie jest takie wystarczy np.podcięcie lotek w jednym skrzydle żeby nie przeleciały mi przezogrodze nie do sąsiada i czy koty stanowią zagrożenie dla bażantów?
rutek
 
Posty: 3
Rejestracja: Niedziela, 04 Listopad 2007 16:21
Miejscowość: ELBLĄG

Postprzez rapit » Środa, 07 Listopad 2007 23:48

Bażanty na początku muszą się oswoić, poprostu przyzwyczaić do ludzi do nowego miejsca. Wszystko zależy jak oswojone ptaki uda Ci się nabyć.

Słyszałem o bażantach które były tak oswojone że nawet bez podcinania lotek nie uciekały. Podstawa to jednak oswojenie, bo nawet jak podetniesz lotki to po co Ci bażanty które będą chować się przed człowiekiem. Poza tym jak podetnie się lotki to się je oszpeci już nie będą tak pięknie wyglądać!
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez Hobbysta » Piątek, 28 Grudzień 2007 13:32

Zawsze można podciąć krótko tylko lotki drugiego rzędu. Nie oszpeca to ptaka a skutek jest porównywalny do odcięcia wszystkich lotek. Z doświadczenia wiem, że pokonanie płotu o wyskości 1,6 m dla bażanta z obiętymi lotkami jedego lub obu skrzydeł nie stanowi problemu - niestety :/. Powodzenia!
Hobbysta
 
Posty: 27
Rejestracja: Piątek, 04 Maj 2007 11:43
Miejscowość: śląskie


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany