Problem z kretowiskiem

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Problem z kretowiskiem

Postprzez fermo85 » Wtorek, 11 Wrzesień 2012 21:35

Witam
Mam banalny problem z kretami. Udaje mi się przegonić kreta kiedyś usłyszanym sposobem. A mianowicie umieszczając w norce kreta sierść psa (lub kota). Ale w kolejnym dniu pojawia się w innym miejscu. Proszę o humanitarny sposób na kreta, ale bez przekopywania trawnika:) Więc na siatki umieszczane pod trawnikiem już za późno:(
fermo85
 
Posty: 11
Rejestracja: Wtorek, 11 Wrzesień 2012 14:46

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez sputnik » Środa, 12 Wrzesień 2012 8:11

Stare babcine sposoby na niewiele się tutaj zdadzą. Na Twoim miejscu zainwestowałbym w pułapkę na krety lub jakieś odstraszacze ultradźwiękowe. Pułapki żywochwytne są jak najbardziej humanitarne, schwytanemu kretowi nie dzieje się żadna krzywda, możesz go potem wypuścić, najlepiej bardzo daleko od domu ;)

Najlepiej byłoby położyć pod trawnik siatkę przeciw kretom, ale widzę, że to u Ciebie odpada. A szkoda bo wtedy problem z kretami masz z głowy na lata.

Pzdr
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez Pio45 » Środa, 12 Wrzesień 2012 8:19

Jest taka specjalna pułapka żywochwytna na krety, którą wkopuje się delikatnie w ziemię. Są dwa wejścia z zapadkami, które zatrzymują zwierzę w środku. Łatwo jest sprawdzić czy kret dostał się do środka bo jest w niej taki "otworek rewizyjny".
Taka pułapka nie jest droga a mój sasiad ja stosowal i nawet skuteczne to było.
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez fermo85 » Czwartek, 13 Wrzesień 2012 7:34

A jeśli chodzi o tą pułapkę żywochwytną to gdzie się ją umieszcza?? bo chyba musiałaby być w wykopanym już przez kreta korytarzu?czyli najlepiej umieścić pułapkę tuż pod kretowiskiem?czy może kret już tam nie wraca tylko wybiera nowe miejsce?:)
fermo85
 
Posty: 11
Rejestracja: Wtorek, 11 Wrzesień 2012 14:46

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez fermo85 » Piątek, 21 Wrzesień 2012 12:47

A jeśli chodzi o odstraszacz na krety to czy jest on skuteczny? Miał ktoś coś z nim do czynienia, może ktoś go wypróbował? Jestem ciekawa jego działania:)
fermo85
 
Posty: 11
Rejestracja: Wtorek, 11 Wrzesień 2012 14:46

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez garzew2 » Wtorek, 25 Wrzesień 2012 7:53

Odstraszacze działają nawet bardzo skutecznie, ale tylko w okresie kiedy są używane. Jeśli zlikwidujesz odstraszacz to po pewnym czasie kret i tak wróci dlatego powinien działać właściwie cały sezon aby być spokojnym o swój ogród.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez fermo85 » Wtorek, 25 Wrzesień 2012 8:00

Rozumiem, że taki odstraszacz działa na baterie? a na jak długo one wystarczają?:) pewnie często trzeba wymieniać w jednym sezonie? tj. przykładowo od lutego do listopada czy grudnia? i skąd wiadomo kiedy baterie się wyczerpały i trzeba wymienić?:)
fermo85
 
Posty: 11
Rejestracja: Wtorek, 11 Wrzesień 2012 14:46

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez pauli8 » Wtorek, 30 Październik 2012 9:00

A czy te siatki przeciw kretom są opłacalne? bo chyba jest duzo pracy z zakladaniem takiej siatki a czy efekty sa trwale?trzeba niszczyc i zakladac na nowo trawnik, a taka siatka chyba ulega degradacji i nie jest na stale?
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez Pio45 » Środa, 31 Październik 2012 8:31

Pułapkę na krety umieszczasz wzdłuż wykopanego juz korytarza.
Z siatka wiadomo, troche pracy jest, bo wkopujesz ja ok. 10 cm pod ziemia, ale skutecznosc duza. mozesz wybrac taka z plastiku lub stalowa, ale dobrze zeby miala drobne oczko. czesto na nornice stosuje sie wlasnie stalowa
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez pauli8 » Środa, 31 Październik 2012 10:01

A nornice też wykopuja korytarze w ten sposob ze ziemia wydostaje sie na zewnatrz i robia kretowiska?:) chyba nie?a jeśli chodzi o tą siatkę to lepsza pewnie bedzie metalowa? ale zupelnie nic z nia się nie stanie pod ziemia czy po kilku latach i tak trzeba zakladac nowa?
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez garzew2 » Środa, 31 Październik 2012 10:31

Pauli jest jeszcze coś takiego jak siatki poprzeczne - przydatne na krety gdy już masz założony trawinki i nie chcesz go niszczyć. Polega to na tym że siatka jest pionowo wkopywana dookoła całego ogrodu na głębokość 80cm. Jest to coś w rodzaju zapory przez, którą krety nie mogą się dostać do twojego ogrodu. Jak chcesz to zobacz informacje na tej stronie:
http://www.fermo.pl/produkt-1890-siatka-przeciw-kretom-metalowa-zgrzewana-1x25m-poprzeczna.html
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez pauli8 » Poniedziałek, 05 Listopad 2012 9:51

Tylko gorzej jeśli kret jest gdzies na naszym terenie i wkopiemy ta zapore:) wtedy nie wydostanie się już na zewnatrz, bo bedzie ogrodzony:)ale chyba krety sa raczej szybkie i jesli sa na naszym terenie to od razu kopia i to widac?
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez Pio45 » Wtorek, 06 Listopad 2012 9:51

taka stalowa na spokojnie wytrzyma na wiecej niz kilka lat, niektórzy nawet fundamenty taka siatka wzmacniaja
dobry pomysl z ta poprzeczna, faktycznie jak sie ma zrobiony ogrod to zal rozkopywac
Dokladnie jak juz kreta masz to on juz potrafi zaznaczyc swoja obecnosc, wiec tym bym sie nie przejmowal
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez pauli8 » Środa, 07 Listopad 2012 8:52

A jeśli chodzi o oszczędność to bardziej ekonomiczna wychodzi ta poprzeczna czy ta standardowa zakopywana pod trawnikiem?przy dużej działce zapewne bardziej będzie się opłacała ta poprzeczna?a obie będą tak samo trwałe?ta zwykła siatka na krety jest w sumie połowę tańsza, obie są metalowe.
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez Pio45 » Środa, 07 Listopad 2012 10:54

Przy dużej działce z pewnością taniej cie wyniesie siatka poprzeczna, no i mniej zachodu również bedziesz miała. To dobre rozwiazanie dla osob które maja juz zaaranzowany ogrod.
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez pauli8 » Czwartek, 08 Listopad 2012 9:08

A która byłaby bardziej ekonomiczna? tzn. która wyszłaby taniej?:) bo są raczej z podobnych materiałów, więc trwałość pewnie podobna:)
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez Pio45 » Czwartek, 08 Listopad 2012 10:26

Z trwaloscia nie ma obawy, zgrzewane sa trwale. jesli chodzi o to która taniej, to pewnie poprzeczna bo nie rozkładasz jej na placu, ale nie wiem jaka duza działka, to musialabys sobie wyliczyc co i jak
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez pauli8 » Piątek, 09 Listopad 2012 8:01

Też mi się wydawało, że poprzeczna wyjdzie taniej. Mimo, że ta która się zakopuje standardowo pod trawnikiem jest połowę tańsza. Ale też pewnie zużywa się jej więcej. Czyli reasumując może jednak mniej więcej w podobnej cenie wychodzą?:)
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez garzew2 » Piątek, 09 Listopad 2012 10:22

Siatka na krety oczywiście wyjdzie taniej, ale należy pamiętać, że trzeba będzie się trochę na pracować 8) , bo musi być wkopana dosyć głęboko - przynajmniej na 70cm 8) , żeby kret nie przeszedł pod siatką. Ale jak masz już założony ogród i trawnik to i tak nie widzę lepszej alternatywy jak taka siatka.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez mark » Niedziela, 11 Listopad 2012 21:39

Jest dużo tańszy i prostszy sposób na pozbycie się kreta z działki. Wymaga tylko trochę obserwacji no i może odrobinę szczęścia a po kilku minutach kreta nie będzie.
Obserwujemy te kopce ziemi, jeśli kret jest aktywny, to co chwilę kopiec się powiększa czyli kret kopie. Stajemy wtedy przy kopcu kreta ze szpadlem, nogę trzymamy na szpadlu już gotową do wykopania kreta. Podstawa powodzenia trzeba to zrobić wtedy gdy kopiec się porusza. Szpadel wbijamy skośnie by odciąć kretu drogę ucieczki. Ruchem do góry wykopujemy kreta na powierzchnię i wywozimy na inny teren- proste.
Kret jest pod ochrona.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez pauli8 » Poniedziałek, 12 Listopad 2012 8:34

A już się wystraszyłam że tym szpadlem robi się kretowi krzywde:) w sumie nie jego wina, jakoś musi się poruszać pod ziemią:) tylko u mnie zazwyczaj widać jego obecność dopiero jak już jest kopiec wykopany, i już się nie porusza więc działa sobie już pewnie w innym miejscu:) a z tą siatką to mój szwagier właśnie kupił działkę obok domu i tam chce zabezpieczyć teren.twierdzi, że łatwiej założyć zwykłą siatkę niż poprzeczną, którą trzeba wkopać ok.70cm pod ziemią.czy faktycznie łatwiejsza w montażu jest standardowa?
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez pawelrolnik » Wtorek, 04 Kwiecień 2017 9:22

Wątek dość stary, ale cały czas na czasie, więc tylko trochę go odświeżę. Jak połowa społeczeństwa mam problem z kretami. Na siatkę trochę zapóźno, bo trawnik już jest, więc bardziej potrzebuję jakiegoś środka odstraszającego, widziałem jakieś opryski i w granulacie tzw. anti-bissan. Czy to jest skuteczne ?
pawelrolnik
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 22 Grudzień 2016 10:49

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez marcinnor » Wtorek, 04 Kwiecień 2017 13:31

W internecie możesz znaleźć pułapki żywochwytne. Widziałem też ultradźwiękowy odstraszacz, który zakopujesz pod ziemią, ale nie stosowałem tego nigdy u siebie. Możesz próbować zadymić kopce, ale jeśli przyniesie to jakiś efekt to pewnie tylko chwilowy.
marcinnor
 
Posty: 31
Rejestracja: Czwartek, 12 Styczeń 2017 12:27

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez Pio45 » Środa, 05 Kwiecień 2017 10:02

Najlepiej rozłożyć siatkę na krety, wtedy masz pewność i spokój, że kret nie przejdzie. Ja tak mam zrobione, położoną siatkę tak z 10 cm pod ziemią. Tylko ja to robiłem jak jeszcze trawy nie miałem zasianej. Jak Ty już masz ogród ogarnięty to kojarzę coś, że są siatki metalowe, które się pionowo wkopuje wokół działki, ale ile to kosztować będzie to Ci nie powiem...
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez WOJCIECH_S » Wtorek, 11 Kwiecień 2017 12:51

Anti-bissan jest jak najbardziej skuteczny, ale do ogrodu wokół domu nie polecam, bo jednak zapach ma bardzo intensywny. Znam ten środek bo stosuje go na łąkach i w sadzie, więc skuteczny jest, tylko że do ogrodu bardziej poleciłbym siatkę.
WOJCIECH_S
 
Posty: 1
Rejestracja: Wtorek, 11 Kwiecień 2017 7:32

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez kiwi » Piątek, 14 Kwiecień 2017 8:57

Ja miałem jeszcze jeden sposób na krety, zalewanie wodą kretowisk lub umieszczanie w nich świecy dymnej czy karbidu. Niestety przed sadzeniem trawy nie pomyślałem o czymś takim jak założenie siatki i teraz męcz się człowieku :) Chociaż w tamtym roku chyba kretów mniej było, bo u siebie żadnego kretowiska nie miałem. Zobaczymy jak w tym roku będzie, jak na razie czysto
kiwi
 
Posty: 30
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2012 7:46

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez juka12 » Piątek, 03 Styczeń 2020 8:32

A co powiecie o Pułapce gazowej na krety SHOTGUN? Czy ktoś z Was stosował? Czy smarować lepiej wabikiem czy sam shotgun z nabojami?
juka12
 
Posty: 20
Rejestracja: Piątek, 27 Grudzień 2019 10:16

Re: Problem z kretowiskiem

Postprzez Iwanka » Poniedziałek, 30 Marzec 2020 7:40

juka12 napisał(a):A co powiecie o Pułapce gazowej na krety SHOTGUN? Czy ktoś z Was stosował? Czy smarować lepiej wabikiem czy sam shotgun z nabojami?


Humanitarnie miało być:) Ja osobiście bym wlała jakiejś trutki albo innego "odstraszacza w płynie" do tego kopca.
Iwanka
 
Posty: 4
Rejestracja: Czwartek, 26 Marzec 2020 16:59
Miejscowość: Gdynia


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany