Kichający bażant

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Kichający bażant

Postprzez Martin » Piątek, 08 Marzec 2019 8:03

Gwoli wstępu jak to się u mnie zaczęło
Witam, od niedawna hoduję bażanty generalnie zaczęło się od tego, że uratowałem spod toporka jednego dorosłego bażanta złocistego, był u znajomego razem z gołębiami które go dziobały i znajomy uznał, że gołębie ważniejsze a bażant to tylko drób więc można zaciukać i zjeść, no cóż jak to usłyszałem to postanowiłem go uratować więc przygarnąłem go i żeby nie było mu smutno dokupiłem mu jeszcze parkę kurek złocistych i jednego bananowego (ten ostatni zasadniczo też uratowany spod toporka ale już mniejsza o to).
Także w skrócie jak się domyślacie nie byłem na to wszystko gotowy :D Generalnie jak przywiozłem pana kolorowego bo tak go nazwaliśmy (czyli tego pierwszego uratowanego) to nie miał nawet woliery, budki, niczego, w jeden dzień zrobiłem jakaś prowizorkę no i jakoś tam przeżył. To już było przed zimą, teraz bażanty można powiedzieć mają względnie profesjonalną wolierę, budka o wymiarach 1m x 1m x 2m wysokości wykonana ze szkła oraz podłoga z terakoty, na podłodze słoma 10cm lub więcej, do tego piasek w skrzynce, poidło podgrzewane + wybieg ok. 4m2, tak względnie liczyłem żeby to był przynajmniej 1m2 na kuraka :D + kamery do podglądu (stąd zresztą wiem, że kurka kicha bo przy mnie jakoś tego nie robi gdy u nich jestem, może się boi, że pójdzie na rosół).
Także cóż... o ile wcześniej zupełnie się taką hodowlą nie interesowałem to się starałem jak mogłem.

Do rzeczy w końcu...
Mój bażant a konkretniej kurka kicha od paru dni, zwyczajnie jakby ćwierka jednocześnie potrząsając głową, czytałem, że to może być mykoplazma ale tam były też inne objawy, coś z zapaleniem zatok czy spuchnięte oczy, tego nie zaobserwowałem ale może to dopiero początek... przez całą zimę było ok, mam kamerki z nagrywaniem więc dokładnie wiem co tam się dzieje :D
U innych jest spokój, wyglądają na zdrowe.

Problemy...
Zasadniczo problem jest taki, że mieszkam w warszawie i tutaj oczywiście na 4 czy 5 okolicznych weterynarzy to wszyscy tylko... pieski i kotki :evil:
Także pytanie czy mogę jakieś chociażby profilaktyczne leki dostać przez internet? Takie co nie zaszkodzą a być może chociaż złagodzą jej to kichanie.
Znalazłem coś takiego
Ma takie coś sens czy niebardzo? I ewentualnie jeśli są jakieś w internecie lecznicze sklepy dla ptaków to z chęcią poznam adresy bo niestety nic znaleźć nie mogę a to co znajduję to tylko do kupowania i podawania przez samych weterynarzy których... nie ma :twisted:

Także trochę demagogia...
Martin
 
Posty: 5
Rejestracja: Piątek, 08 Marzec 2019 7:35

Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany