Hodowla na odległość.

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Hodowla na odległość.

Postprzez granat110 » Czwartek, 04 Październik 2007 20:30

Witam wszystkich, pytam czy ma sens hować bażanty 3szt na działce gdzie przyjeżdzam w sobotę i środe , teren jest spokojny i bezpieczny chodzi mi tylko o jedzenie czy można nasypać im na 3 dni czy nie wysypją albo za wcześnie zjedzą i będą głodne, może jakieś podpowiedzi?
granat110
 
Posty: 3
Rejestracja: Wtorek, 28 Sierpień 2007 10:51
Miejscowość: Włocławek

Postprzez Bodzio » Czwartek, 04 Październik 2007 20:54

Bażanty to nie są takie zwierzęta co by miały zjeść za dużo niż potrzebują i potem głodować. Można spokojnie oszacować ilość zboża ile trezba na 3 dni. Podobnie z wodą. Są poidła i karmidła z zasobnikami tak więc no problem. Proponuję tylko wybudować większą wolierę.

Czy pewnu jesteś że nikt Ci nie podprowadzi bażantów wczasie twojej nieobecności? Chodzi o ludzi!
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez granat110 » Piątek, 05 Październik 2007 7:00

O to jestem spokojny teren jest bardzo bezpieczny.
granat110
 
Posty: 3
Rejestracja: Wtorek, 28 Sierpień 2007 10:51
Miejscowość: Włocławek

Postprzez dabek » Piątek, 05 Październik 2007 10:42

Ja również uważam ze podawanie karmy co parę dni bażantom nie zaszkodzi.
Ja swoja wolierę mam na wyciągniecie ręki, karmę podaje tyle żeby im starczyło na dwa dni. Uważam ze w przyrodzie zwierzęta nie jedzą regularnie i zawsze do syta. Wodne zmieniam codziennie w upały nawet kilka razy. W mojej wolieze nie ma dużej konkurencji o pokarm wiec nie ma mowy żeby leprze kaski zostały zjedzone przez silniejsze ptaki.

Ps. radzę mieć się na baczności przed drapieżnikami zwłaszcza tymi na dwóch nogach :!:
-------
dabek
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 14 Sierpień 2007 21:12
Miejscowość: Okonek


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany