dwa samce pawia !!!!

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

dwa samce pawia !!!!

Postprzez pawebak22@gmail.com » Poniedziałek, 10 Lipiec 2017 14:36

cześć, mam pytanie odnośnie pawi. Mam 4 pawie 2 samice i 2 samce , wszystkie mam od roku są to pawie królewskie samiec 2 letnii samice 4 i 5, kupiłem wczoraj pawia białego samca 3 letniego bo była okazja i chciałem trochę pomieszać kolory. pytanie paw niebieski od rozpoczęcia godów nie dawał żyć kurą cały czas je bił i musiałem go zamykać byłbardzo agresywny. gdy wczoraj przywiozłem białego wszystkie zagnałem do woliery normalnie nie siedzą w niej , wypusciłem białego pawia to na początku nie wiedział mój niebieski co siędzieje po jakiejś godzinie zaczeło się , skoczył na białego , ten mu oddał to niebieski po kontach się chował , lecz dzisiaj znowu dalem je razem to biały uciekał przed niebieskim bal się go , co mam w takim razie zrobić ??? białem już odpadł ogon a niebieskiemu jeszcze nie. może jak mu odpadnie to sie uspokoi isie do siebie przyzwyczają , jakoś w końcu ludzie howają po kilka samców i w zoo też są po kilkaw klatkach...
pawebak22@gmail.com
 
Posty: 1
Rejestracja: Poniedziałek, 10 Lipiec 2017 14:10

Re: dwa samce pawia !!!!

Postprzez Pio45 » Środa, 19 Lipiec 2017 15:47

Moim zdaniem na razie odseparuj tego niebieskiego, zwiększ mu dawkę witamin, możesz spróbować z lampą podczerwoną bo działa uspokajająco. próbuj go po akimś czasie wpuscić do woliery i sprawwdź czy dalej jest taki agresywny. Na pewno w okresie godów on chce pokazać ze jest samcem alfa i walczy o samice
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: dwa samce pawia !!!!

Postprzez kiwi » Poniedziałek, 31 Lipiec 2017 13:41

tez mysle, że tego pawia to trzeba od grupy oddzielić, może jakas mieszanka witaminowa podziała? spróbuj z czymś takim jak kani-stop?
kiwi
 
Posty: 30
Rejestracja: Wtorek, 03 Lipiec 2012 7:46


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany