Wydziobywanie sobie piór przez bażanty

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Wydziobywanie sobie piór przez bażanty

Postprzez Mareczek » Wtorek, 14 Sierpień 2007 8:09

Witam, mam pytanie jak sobie radzicie z wydziobywaniem piór z ogona przez bażanty. W tym roku mam duży problem z tym. Założyłem osłonki te standardowe czarne ale i tak problem nie ustapił, mam małą wolierkę a nalęgłem w tym roku dużo sztuk.
Jak sobie z tym radzicie?
Mareczek
 
Posty: 1
Rejestracja: Wtorek, 14 Sierpień 2007 7:59
Miejscowość: Polska

Postprzez kogut » Wtorek, 14 Sierpień 2007 11:47

Pewnie podtsawowym twoim problemem jest przegęszczenie. Jak bażanty nie będą miały wystarczajacej ilości miejsca to tak naprawde nic nie pomoże.
Ja w tym roku nie stosuje osłonek na dzioby, w razie problemu uzywam preparatu przeciw kanibalizmowi, takiego w sprayu. Psikam na ptaka który jest podziobany i problem ustępuje.

Jak co to robie też profilaktycznie psikam wsyztskie kupry ptakom.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez edgar9 » Wtorek, 14 Sierpień 2007 17:33

No, faktycznie ja też mam ten problem.
Nie potrafię sobie z tym poradzić. Myślałem, że to kwestia zbyt jaskrawego światła, więc założyłem na oknach czerwoną wolię, ale to nic nie pomogło.
Nie chcę im zakładać osłonek na dzioby, bo to nie bardzo pomoże.
Taki preparat byłby najlepszy. Gdzie coś takiego można dostać?
edgar9
 
Posty: 40
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 12:50
Miejscowość: Kalisz

Postprzez marcinerek » Sobota, 25 Sierpień 2007 19:27

marcinerek
 
Posty: 106
Rejestracja: Wtorek, 17 Kwiecień 2007 14:44

Postprzez xwiatr » Wtorek, 28 Sierpień 2007 22:47

Myślę, że to byłoby dobre do zastosowania doraźnego. Jak już problem dziobania występuje.
Bażanty mają to do siebie, że jak raz posmakuja krwi, to potem cały czas będą dziobać dopóki nie poczują, że jest to niedobre. Pewnie po popsikaniu takim preparatem dziobany ptak ma cierpki smak i w konsekwencji inne przestaną go dziobać.

Co prawda lepiej zapobiegać niż leczyć, ale jak już problem wystąpi to trzeba działac szybko i skutecznie.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany