Dolewanie wody

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Dolewanie wody

Postprzez DarkPaladin » Niedziela, 16 Lipiec 2017 8:57

Witam wszystkich jestem tutaj świerzakiem.Mam kilka pytań odnośnie inkubacji jaj kurzych.niedawno kupiłem sobie inkubator na 56 jajek kurzych(pół automat z kluczykiem do przekrecania ) .Kupiłem orazu jajka lęgowe.Przeczytalem ze jedna komora musi byc zalana wodą tak wiec zrobiłem.Moja inkubacja trwa juz 4-ty dzień i zastanawiam sie co robic poniewaz trzeba dolewac wode do kanału a ja nie wiem jak to zrobic bo musiałbym wyciągnac jajka.Pytannie czy te jajka moge wyciagnac( przełozyc na cos ) i dolac wody czy co ? mozna tak je wyjmowac ? pomocy nie chce zeby moja inkubacja poszłą na marne . Jak czesto trzeba tam dolewac wody ? :?
DarkPaladin

Re: Dolewanie wody

Postprzez Pio45 » Środa, 19 Lipiec 2017 13:58

Ja, żeby nie wyciągać tacy z jajkami po prostu kupiłem w aptece zwykłą plastikowa strzykawkę i dolewam wody w ten sposób, między otwory w koszyczkach. Ewentualnie niektóre modele inkubatorów pozwalają również na dolewanie po ściankach bocznych
Pio45

Postprzez DarkPaladin » Niedziela, 23 Lipiec 2017 13:26

A czesto trzeba tam wode dolewac ? Ostatnio po 4 dniach jiz nie mialem wody :/
DarkPaladin

Postprzez Pio45 » Środa, 26 Lipiec 2017 14:36

Ja uzupełniałem zazwyczaj co drugi dzień, żeby kanalik zawsze był pełny. Na początku inkubacji jajka trochę więcej wilgoci pobierają więc wody tez cześciej i trochę wiecej się dolewa, tak żeby było ok. 70% w pierwszym tyg. inkubacji (przynajmniej ja tak robie). Potem już 60%. Jak cos to możesz kupić do iknubatora higrometr, to ci pokaże czy wilgotniość spadła lub nie jest za wysoka
Pio45

Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany