Choroba pawi

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Choroba pawi

Postprzez stefan306 » Środa, 12 Lipiec 2017 21:35

Posiadałem parę pawi w wolierze. Samiec był u mnie ok. 1,5 roku a samice mam od pół roku. W czerwcu pawica usiadła na jajach, a paw zaczął się dziwnie zachowywać (chodził z opuszczonymi skrzydłami, później zaczął się kiwać przy chodzeniu a następnie stał w jednym miejscu i się nie ruszał). Wezwałem weterynarza, który mu w odstępie 3 dni dał 2 zastrzyki w mięsień w udzie. Nie było widać poprawy, dlatego poszukałem w internecie informacji na ten temat i dowiedziałem się, że możliwe jest, iż ptak ma robaki (nigdy nie był odrobaczany), dodatkowo zauważyłem, że paw ma wszy, dlatego posypałem mu pod skrzydłami proszkiem na wszy. Następnego dnia wszy były martwe. Podałem mu także środek na odrobaczenie przez strzykawkę, ale było już za późno, bo paw tego samego dnia zdechł. Młode wylęgły się ok. 1,5 tygodnia przed śmiercią pawia. Po śmierci pawia zdezynfekowałem wszystko oraz pozostałe ptactwo też posypałem tym środkiem na wszy. Młode są zdrowe, ale dzisiaj (tydzień po śmierci pawia) zauważyłem, że jeden młody ma opuszczone skrzydła i stoi w miejscu, dopiero jak mnie zobaczył to poleciał za pawicą i resztą młodych. Kilka godzin później już zdechł i również miał wszy.Dodatkowo jeszcze napiszę, iż reszta ptaków (bażanty, gołębie, kury) też nie były odrobaczane i pewnie miały też wszy, a wszystko z nimi w porządku. Woliera pawi jest w obok wybiegu dla kur, więc pewnie stamtąd te wszy. Czy to wina wesz, czy to jakaś choroba?
stefan306
 
Posty: 1
Rejestracja: Środa, 12 Lipiec 2017 21:05

Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany