Problemy z pisklakami bażanta łownego

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Problemy z pisklakami bażanta łownego

Postprzez wydra » Czwartek, 26 Lipiec 2007 12:04

Mam problem z małymi bażancikami. Z moich lęgów w inkubatorze po wileu niemiłych perypwtiach wykluł się tylko jeden pisklak teraz ma 4 tyg. na początku było wszystko dobrze jadł rósł ale od jakiegoś tyg. dziwnie jakoś się zachowuje tzn. większość czasu przysiada na zgiętych łapkach a jak dłużej postoi to mu się nóżki bardzo trzęsą. Nie wiem czy to braki jakieś w żywieniu czy coś innego. Dostawał jako twaróg siekaną zieleninkę ostatnio kaszę i drobne ziarna. Dostawał też witaminy w płynie.
A od czasu do czasu robaczki :)
Tydzień temu zakupiłem też 4 małe pisklaki z tymi też było na początku ok ale teraz zrobiły się jakby bardziej ospałe mniej ruchliwe no chyba żę dostaną robaszki. A jeden ma biegunkę. Reszta wygląda normalnie.
Chciałem się dowiedzieć czy to po prostu ja popęłniam jakiś błąd czy to są po protsu normalne straty na jakie trzeba być zawsze przygotowanym.
wydra
 
Posty: 23
Rejestracja: Niedziela, 25 Marzec 2007 10:19
Miejscowość: Turek

Postprzez rapit » Czwartek, 26 Lipiec 2007 18:59

A czy są jakieś inne objawy, np coś ala kaszel lub kichanie?. Ja w tym okresie zawsze mam problemy z mykoplazmą.
Bażanty zachowują sie jak by miały ciężko oddychać.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez wydra » Sobota, 28 Lipiec 2007 12:23

Nic takiego nie miały. Niestety jeden z młodszych pisklaczków padł. Ale za to ten starszy z tym drżeniem nóżek chyba lepiej się czuje. Wygląda że wszystko wróciło do normy.
Pożyjemy zobaczymy.
wydra
 
Posty: 23
Rejestracja: Niedziela, 25 Marzec 2007 10:19
Miejscowość: Turek

Postprzez xwiatr » Niedziela, 29 Lipiec 2007 22:50

Wydaje mi się, że to może być problem z niedoborem białka zwierzęcego.
Młode bażanty potrzebują go więcej niż inne pisklaki.
Spróbuj im dawać gotowane jajko.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez wydra » Wtorek, 07 Sierpień 2007 15:05

jajeczko dostawały również serek biały pełnotłusty oraz dwa razy dziennie pinke. Chyba teraz jest wszystko wporządku
wydra
 
Posty: 23
Rejestracja: Niedziela, 25 Marzec 2007 10:19
Miejscowość: Turek

Postprzez xwiatr » Środa, 08 Sierpień 2007 19:52

Hmm...

Może być też problem z robaczycą.
Szkoda, że nie zrobiłeś sekcji tego, który padł.
Warto byłoby wówczas zajrzeć do jelit i tchawicy.

Ale skoro jest już dobrze to OK.
Proponuję podawać im jednak witaminy do picia w ramach profilaktyki.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany