kury nioski nie chcą nieść jaj

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez janek » Poniedziałek, 30 Grudzień 2013 8:26

Witam, mam problem z kurami nioskami, bardzo słabo niosą teraz jajka. Kury są młode, kogut jest sprawdzony, paszę dostają odpowiednią - co można zrobić, żeby znowu zaczęły nieść?
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez DANIELO » Piątek, 10 Styczeń 2014 18:05

A może ta pasza jest tylko z nazwy ,,dobra" . Może brakuje im jakiś witamin albo po prostu jest im za zimno. Ja gotuje swoim kurą ziemniaki, marchew i buraki ćwikłowe i tak raz na dzień dostają to wymieszane z otrębami lub z jakąś zwykła pasza.
DANIELO
 
Posty: 39
Rejestracja: Wtorek, 10 Grudzień 2013 23:15

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez janek » Sobota, 11 Styczeń 2014 8:10

Dzięki za podpowiedź, będę musiał pomyśleć nad wzbogaceniem żywienia. A co myślicie o stosowaniu sztucznych jaj tzw. jaj podkładowych - wyczytałem gdzieś, że podkładanie sztucznych jaj uczy kury nawyku ich wysiadywanie, budzi instynkt macierzyński i w efekcie skutkuje w lepszej nieśności.
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez DANIELO » Niedziela, 12 Styczeń 2014 13:54

Coś w tym morze być ale ile jest w tym prawdy to tak naprawdę nikt nie wie. Wydaje mi się że chodzi w tym o to żeby nauczyć kury nieś w danym miejscu , bo jak kury nie chcą nieść to i tak nie zniosą . Z pustego jeszcze nikt nie nalał :D .
DANIELO
 
Posty: 39
Rejestracja: Wtorek, 10 Grudzień 2013 23:15

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez janek » Wtorek, 14 Styczeń 2014 10:45

Racja ;) Spróbuje z tymi sztucznymi jajkami. Jakbyś ktoś coś podpowiedział z innych rozwiązań to będę wdzięczny :)
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez robs123 » Wtorek, 14 Styczeń 2014 17:11

Z doświadczenia wiem że duży wpływ na pobudzenie kur do niesienia jaj jest światło. Często też stosuję tę metodę, tak z 5 nocy świecę światło 50w i po kilku dniach efekt widoczny.
robs123
 
Posty: 47
Rejestracja: Czwartek, 24 Luty 2011 11:27

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez robs123 » Wtorek, 14 Styczeń 2014 17:19

Teraz jest też taki czas że kury robią sobie przerwe w niesieniu, kiedyś muszą odpocząć żeby narosły im nowe jaja. Jest też zimno, pochmurno, mało słońca, brak zielonki to też spowalnia niesienie.
robs123
 
Posty: 47
Rejestracja: Czwartek, 24 Luty 2011 11:27

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez janek » Środa, 15 Styczeń 2014 9:17

Robs123 bardzo dziękuję za poradę, jestem pewny, że jest to bardzo cenna informacja z tym światłem. Spróbuję Twojego sposobu!
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez Anzelm » Piątek, 28 Marzec 2014 6:49

U moich kur tez jest okres, kiedy nie niosą, raczej chodzi tu odpoczynku jak napisał rops123
Anzelm
 
Posty: 15
Rejestracja: Piątek, 28 Marzec 2014 6:35

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez kunek » Piątek, 12 Luty 2016 12:13

Zimą zwykle występuje problem z niesieniem jaj przez kury, zastosowanie dodatkowego oświetlenia i dogrzewanie podnosi efektywność w tym okresie
kunek
 
Posty: 80
Rejestracja: Środa, 10 Luty 2016 11:07

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez heronik » Niedziela, 21 Luty 2016 18:19

Taka pora, że i kurom się trochę nie chce, u mnie jest podobnie w zimie, zawsze jakaś przerwa się zdarzy. A dwa może warto zadbać o jakieś witaminy?
Awatar użytkownika
heronik
 
Posty: 7
Rejestracja: Niedziela, 21 Luty 2016 16:54

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez donald997 » Czwartek, 17 Marzec 2016 9:03

U mnie tez co jakis czas robia sobie przerwe, to jest normalne :)
donald997
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 26 Styczeń 2016 9:41

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez doris » Wtorek, 30 Sierpień 2016 12:24

Tak, potwoerdzam, że przerwa u kurek to normalna sprawa. Ja moim dodaje do paszy Lidermix od Trouw i niosą jajka jak szalone, poza tym dłużej niż bez tego dodatku, także polecam.
doris
 
Posty: 1
Rejestracja: Wtorek, 30 Sierpień 2016 12:20

Re: kury nioski nie chcą nieść jaj

Postprzez Hodowca5 » Czwartek, 07 Marzec 2024 11:07

Głównym powodem, dla którego kury nie znoszą jajek, jest zwykle stres związany z warunkami hodowlanymi lub zaburzeniami w ich środowisku. Kury potrzebują odpowiednich warunków hodowlanych, takich jak odpowiednia ilość światła, przestrzeń do poruszania się, dostęp do świeżej wody i odpowiedniej jakości paszy, aby zachować zdrowie i dobrze znosić jaja.

Tutaj warto poczytać co dawać by kury znosiły więcej jajek

Jeśli kury są narażone na stres z powodu złych warunków hodowlanych, takich jak ciasne pomieszczenia, nadmierne tłoczenie się, brak dostępu do odpowiedniej ilości pożywienia i wody, nadmierny hałas lub niepokój, mogą one przestawać znosić jajka. Dodatkowo, choroby, parazyty lub niedobory żywieniowe mogą również wpływać na zdolność kur do znoszenia jajek.

Warto zwrócić uwagę na warunki hodowlane kur oraz regularnie monitorować ich stan zdrowia. Jeśli kury przestają znosić jajka, warto skonsultować się z weterynarzem, aby zidentyfikować potencjalne przyczyny tego problemu i podjąć odpowiednie działania zapobiegawcze.
Hodowca5
 
Posty: 10
Rejestracja: Czwartek, 07 Marzec 2024 8:13


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany