Ile bażantów w wolierze?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Ile bażantów w wolierze?

Postprzez tsalpin » Piątek, 03 Czerwiec 2016 21:05

Na wstępie chciałbym wszystkich forumowiczów gorąco przywitać. Dobry wieczór!
:)
Jestem tutaj świeżakiem i bardzo proszę o wyrozumiałość. Choć na początku:)
Mam do Was pytanie na poczatek....
W związku z faktem , iż jestem ojcem 6 miesięcznej córeczki wpadłem na pomysł, że poza dotychczasowymi zabiegami związanym ze zdrowym odżywianiem Matki karmiącej ( mojej żony) wpłynę również na zdrową dietę dla mojej pociechy. Duży ogród z jarzynami już jest ale w związku z tym, że nie jesteśmy wegetarianinami chciałbym poza przepiórkami ( które już posiadam i wspaniale się niosą) zacząć mikro chów bażantów.
Woliera już stoi ( wybudowana zgodnie z wytycznymi pozyskanymi na Waszym forum - dziękuję za rady) . Ma wymiary 3,7m x 7,5m. Wysokość to 2,2m
Chciałbym zakupić ptaki 6 tygodniowe i dalej je podchować na własnej paszy w taki sposób by pozyskać zdrowe mięso.
I tutaj pojawia się pytanie.
Ile ptaków mogę w takiej wolierze zmieścić tak by nie czuły się niekomfortowo. Zależy mi na jak największej ilości. Zaznaczam, że będą trzymane tylko do okresu kiedy to staną się użytkowe ( 3 miesiące?). Na zimę mam zamiar zostawić tylko 1 koguta i 3 kury by wciąż delektować się ich piękną naturą a w przyszłości być może cieszyć się ich potomstwem ( czas pokaże)
Bardzo dziękuję i pozdrawiam
tsalpin
 
Posty: 2
Rejestracja: Piątek, 03 Czerwiec 2016 20:45

Re: Ile bażantów w wolierze?

Postprzez kunek » Czwartek, 23 Czerwiec 2016 10:30

żeby ptaki czuły się komfortowo to na takiej powierzchni myślę, że do 10 szt możesz trzymać
kunek
 
Posty: 80
Rejestracja: Środa, 10 Luty 2016 11:07

Re: Ile bażantów w wolierze?

Postprzez gregor588 » Czwartek, 30 Czerwiec 2016 10:34

bardzo zdrowe i najlepsze dla dzieci jest mięso z królika, więc jeżeli masz możliwości to polecam hodować kilka sztuk ;)
gregor588
 
Posty: 93
Rejestracja: Piątek, 12 Luty 2016 14:32

Re: Ile bażantów w wolierze?

Postprzez tsalpin » Piątek, 22 Lipiec 2016 22:07

Zakupiłem 6 kogucików i 6 kurek... Na zimę zostawię koguta i 3-4 kurki.
Dziękuję za poradę..
Króliki naturalnie też znalazły się w moim małym inwentarzu. Dziękuję i pozdrawiam gorąco.
tsalpin
 
Posty: 2
Rejestracja: Piątek, 03 Czerwiec 2016 20:45

Re: Ile bażantów w wolierze?

Postprzez mieciu1988 » Wtorek, 30 Lipiec 2019 13:48

Kolego a co chciałbyś się dowiedzieć, myślę że mam spore doświadczenie także postaram się pomóc :)
mieciu1988
 
Posty: 22
Rejestracja: Środa, 22 Marzec 2017 9:44


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany