Preparaty witaminowe

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Preparaty witaminowe

Postprzez pauli8 » Poniedziałek, 08 Październik 2012 8:34

Czy preparaty witaminowe dla drobiu, np. Amivit można podawać też bażantom? i czy w ogóle przynoszą one jakieś korzyści?
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Preparaty witaminowe

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 08 Październik 2012 9:04

Ja podaje preparaty witaminowe a właściwie na chwile obecna podaje coś co się nazywa "db drink" i w momencie gdy się ma młode bażanty powinno być to obowiązkowo podawane im z wodą wtedy młode ładnie szybko rosną a potem się ładnie wybarwiają i nie ma problemu w krzywieniem nóg u nich, nie są one cherlawe a i ogranicza to dziobanie się jeśli jest dużo bażantów. Sama pasza dostarcza w dużej mierze białka a mało jest w niej witam stąd powinno się stosować właśnie tego typu preparaty witaminowe.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Preparaty witaminowe

Postprzez pauli8 » Wtorek, 09 Październik 2012 7:54

Ale znalazłam gdzieś w internecie preparaty takie jak np. Acidomid, czy Amivit. ten pierwszy działa bakteriobójczo podany do wody, a Amivit to taki zestaw witamin i minerałów. to jest głównie na bazie kwasów tłuszczowych z dodatkiem witamin. jestem ciekawa czy one akurat działają:)
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Preparaty witaminowe

Postprzez pauli8 » Piątek, 12 Październik 2012 8:10

A czy stosował ktoś preparat Karnivit? podobno przyczynia się do polepszenia reprodukcji. A podawany młodym powoduje, że lepiej się rozwijają. Ciekawa jestem czy faktycznie to działa:)
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Preparaty witaminowe

Postprzez mario19974 » Wtorek, 30 Październik 2012 19:12

Nieważne jest jakiego producenta witaminy i minerały się używa ja np. kupuję Dolfos DN 2,5%. Najważniejsze jest w jakiej formie są podawane przede wszystkim minerały większość producentów stosuje minerały w postaci chlorków bo są najtańsze, ale ich przyswajalność jest na poziomie maksymalnie 10%. Więc stąd bierze się, że ptaki mają braki w minerałach. Ja stosuje mieszankę Dolfos DN ponieważ mają sole w postaci siarczanów. Wydziobywane piór między innymi z grzbietów jest w dużym stopniu związane z tym, że ptaki mają braki w uzupełnieniu pierwiastka w postaci siarki. Druga sprawa, że większość producentów stosuje sole mineralne w postaci wspomnianych chlorków, ale i węglanów, itp. siarczanów to jeszcze zrozumię z uwagi na siarkę. Przyswajalność soli nieorganicznych jest na poziomie maksymalnie 10% i stosowane są przez producentów tylko z uwagi na niskie ceny surowców. Dlatego ja zakupuję wapń i magnez w postaci soli organicznych np. cytrynianu magnezu i cytrynianu wapnia, których przyswajalność jest na poziomie 90%. Mieszam magnez z wapniem w ilości wagowej 1 do 4 i tej mieszanki w ilości około 5 kg dodaję na 100 kg mieszanki paszowej (śrutu) wykonanego z mieszanki zbożowej. Magnez w takiej ilości zwiększa przyswajalność wapnia przez zwierzęta. Ptaki nie zapełniają sobie żołądka i jelit mało przyswajalnymi minerałami nieorganicznymi jak węglany wapnia itp. Ja nie kupuję gotowej paszy z uwagi na skład jak widzę mączka kostna, laktoza odpad z mleczarni z produkcji serów i twarogów to ja za taka paszę dziękuję, Dlatego u znajomego rolnika robię sobie co jakiś czas własną paszę na 260 kg gotowej mieszanki: 50 kg łubinu słodkiego (z uwagi na dużą zawartość białka), 100 kg pszenicy, 50 kg kukurydzy, 30 kg owsa , 10 kg łuskanego słonecznika lub rzepaku oraz 6 kg mieszanki suszonych ziół w postaci proszku zawierających kozieradkę, krwawnik, pokrzywę i 10 kg minerałów w postaci cytrynianu wapnia i magnezu oraz 5 kg gotowej mieszanki dolfos DN 2,5%. W okresie jak jest dostępne zielone to codziennie należy je podawać (mlecz, koniczyna, krwawnik, pokrzywa itp). należy pamiętać, aby było krojone. Jesienią podaję dynie, buraki pastewne, buraczki,marchew,kapustę najlepiej siekane na drobno i raz w miesiącu można podawać twaróg. Mi na takich mieszankach od maja od wylęgu do grudnia samce bażantów osiągają masę na czyste mięso minimum 1,5 kg, a zdarzają się 2 kg sztuki.
mario19974
 
Posty: 25
Rejestracja: Wtorek, 30 Październik 2012 13:55

Re: Preparaty witaminowe

Postprzez pauli8 » Wtorek, 06 Listopad 2012 8:29

Chyba właśnie najważniejsza jest ta podstawowa dieta bażantów. Bo wiadomo że jesli dostaną paszę pełną chemikaliów, konserwantów czy innych szkodliwych substancji to dostaną się poźniej z miesem do naszego organizmu. czytalam ze tamten preparat jest na naturalnych wyciagach, dlatego pytalam czy ktos stosowal jako dodatek witaminowy:)
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32

Re: Preparaty witaminowe

Postprzez mario19974 » Wtorek, 06 Listopad 2012 10:08

Byłem na stronie producenta i nie wiem jak można pisać bzdury że produkt jest pochodzenia naturalnego jak używany jest aminokwas L-karnityna zwiększający przyrost masy mięśniowej, spalający tkankę tłuszczową u sportowców. Zawiera również wyciągi ziołowe naturalne ale ich ilość jest marginalna to samo dotyczy minerałów.
Ja dlatego stosuję paszę własnej roboty i dodaję minerały bo bez nich dochodziło wcześniej do kanibalizmu i wydziobywania piór. Ja mam wolierę 150 m2 i około 120 bażantów i wcześniej miałem ogromny problem z upierzeniem ptaków wydziobywały sobie nawzajem pióra nie mówiąc o agresywności między sobą. Od kiedy stosuję minerały organiczne temat zniknął. Należy pamiętać, że sole organiczne cytryniany, glukoniany, mleczany itp związki magnezu, potasu, wapnia są w minimum 90% przyswajalne przez zwierzęta. Są to naturalne surowce występujące w przyrodzie w warzywach, owocach i roślinach, ale z uwagi na zapotrzebowanie są również syntetycznie syntezowane co nie sprawia że są od razu szkodliwe. Przez co nie trzeba je faszerować dużymi ilościami związków mineralnych nieorganicznych jak węglany, chlorki itp. gdzie ich przyswajalność jest znikoma od 5 do 16%. Ptak więcej zjada treściwego pokarmu, a nie faszeruje się minerałami. I podstawa to zielonka, a w okresie jesienno-zimowym ja polecam zioła sproszkowane. Ja mam opracowanych kilka mieszanek na: oczyszczanie z toksyn, odporność, trawienie, oddech, krążenie, na choroby skórne, stres i muszę powiedzieć że bardzo się sprawdzają. Oczywiście mieszam je z własną robioną paszą. ja nie uznaję kupnej z uwagi na dodatki: mączka kostna i laktoza odpad z produkcji twarogów zapisana w składzie na etykiecie pod nic nie kojarzącą nazwą węglowodany. Jak już wcześniej wspomniałem nie ważne ile dajemy ale co. :lol:
mario19974
 
Posty: 25
Rejestracja: Wtorek, 30 Październik 2012 13:55

Re: Preparaty witaminowe

Postprzez wszystkodladrobiu.pl » Poniedziałek, 23 Maj 2016 12:21

Witam, mam do zaoferowania wszelkiego rodzaju preparaty dla drobiu, m.in. preparaty na stres, dodatki witaminowo- mineralne, preparaty na biegunkę, na drogi oddechowe itp. Zainteresowanych zapraszam do sklepu internetowego: www.wszystkodladrobiu.pl lub proszę o kontakt pod numerem telefonu: 608688905.
wszystkodladrobiu.pl
 
Posty: 1
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Maj 2016 12:20


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany